Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone'lardan tweet atarken yakalanan Android markalarının utanç verici günleri sona eriyor

iPhone’lardan tweet atarken yakalanan Android markalarının utanç verici günleri sona eriyor

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Büyük şirketler halkla ilişkilere ve reklamcılığa o kadar çok para yatırıyor ki, bu çabalara orantılı bir özenle yaklaşmalarını kesinlikle beklersiniz – mesajın açık, yerinde olduğundan ve utanç verici gaflardan kaçındığından emin olmak gibi. Ancak defalarca, Android alanında çalışan şirketlerin ve önde gelen kişilerin Twitter’da duyurular yaptığını, yalnızca tweet’in “iPhone için Twitter” kaynak etiketi tarafından eylemlerine ihanet edildiğini gördük. Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, etiketleri kullanımdan kaldırma niyetini açıkladığından, halka açık hatalar dönemi yakında sona eriyor olabilir.

Twitter şu anda bir tweet’in ne tür bir cihazdan kaynaklandığını belirtmek için kaynak etiketlerini kullanıyor: Android, iPhone veya web tarayıcı aracılığıyla. Bazı okuyucular bu tür bilgileri genel olarak ilginç bulsa da veya bir platformda diğerlerinin önünde yeni bir özellik mevcut olduğunda dikkate almaya değer olsa da, her zaman kendimizi en çok birisi bir platformdan bir şey yayınladığında buna dikkat ederken bulduk.

Huawei’nin Mate 10 Pro için marka elçisi olarak Gal Gadot ile çalıştığı birkaç yıl öncesini hatırlıyor musunuz? Bir iPhone’dan marka hakkında tweet atarken yakalandıktan sonra küçük bir tartışma çıkmıştı.

Google’ın kendisi bile bu tür bir utançtan kaçınamadı ve yalnızca birkaç hafta önce Pixel hesabının Apple’ın Tim Cook’unu bir iPhone’dan paylaştığı twetle sıkıştırmaya çalıştığı görüldü.

Musk, bugün erken saatlerde, yeni edindiği hizmetle ilgili algılanan bazı sorunlarla ilgili daha uzun bir tweet’ini aniden bu kaynak etiketleri göstermeyi durdurmayı planladığını açıklayarak bitirdi.

Bu durum, Musk’ın motivasyonlarının bu tür yanlış adımların daha fazlasını önlemekle pek bir ilgisi yok gibi görünüyor, ancak bunların sona ermesine üzüleceğiz.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz