Ana SayfaİpucuJailbreak Nedir?

Jailbreak Nedir?

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Apple cihazların en gözde araçlarından olan Jailbreak nedir? Jailbreak neden bu kadar önemli?

Jailbreak Apple i cihazların kilitlerinin açılmalarına denir, örneğin jailbreak yapılan Apple cihaza dışarıdan rahatlıkla müdahale edilebilir, ve tasarımı değiştirilebilir.

Örneğin beğenmediğiniz herhangi bir özelliği eğer cihazınızda jailbreak yüklüyse kaldırabilirsiniz, ancak cihazınızda jailbreak yoksa maalesef bu işlemi Apple cihazlarınızda gerçekleştiremezsiniz.

Peki neden Apple cihazlar için jailbreak bu kadar önemli?

Üstte dediğimiz gibi Apple cihazların dışarıdan erişime açılabilmesi için gereken jailbreak işlemi cihazların dışarıdan müdahale edilebilmesi için tek yol.

Eğer Apple cihazlar jailbreak işlemi uygulanmazsa maalesef herhangi bir sistem özelliğini değiştiremez, istediğiniz herhangi bir değişikliği cihazınız üzerinde maalesef gerçekleştiremezsiniz.

Bunun yanı sıra kullanıcılar Apple cihazlarında yapacakları herhangi bir uygulama veya değişiklik için jailbreak işlemini gerçekleştirmek zorundadırlar.

Yakın zamanda Jailbreak nasıl yapılır? konumuzla sizlerin karşısında olacağız.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz