Ana SayfaAkıllı TelefonKüresel Akıllı Telefon Dağıtımı İlk Çeyrekte 267 Milyon Arttı

Küresel Akıllı Telefon Dağıtımı İlk Çeyrekte 267 Milyon Arttı

-

TrendForce adlı araştırma şirketinin verilerine göre 2014’ün ilk çeyreğinde dağıtımı sağlanan akıllı telefonların sayısının 269 minyon 900 bin rakamına ulaştığı ve bu rakamın geçen yılın verilerine göre %1,13 daha fazla olduğu görülmekte.

Araştırmanın öngörülerine göre 2. çeyrek yani Nisan, Mayıs, Haziran aylarında bu artışın %6’lara çıkacağı belirtiyor.

İlk çeyrekte Samsung dağıtımların %30’unu kapsayan firma olarak lider pozisyonda duruyor. TrendForce’un araştırmasına göre ilk çeyrekte Samsung dağıtımlarının içinde olan akıllı telefonlar orta ve düşük segmentte. Hatırlatma yapmak gerekirse Samsung Galaxy S5 için 2. çeyrekte sevkiyata başladı. Yani ileri segment akıllı telefonları 2. çeyrekte dağıtacak olan firma için pazar devliğini korusının kaçılmaz olduğu görülüyor.

Apple için durum Samsung kadar güzel değil. Fakat uzmanlar 2014 yılının 3. çeyreğinden itibaren Apple’ın pazar paylarının tekrar yükselmesinin doğal bir süreç olacağını düşünüyorlar.

Çinli telefon üreticileri Huawie, Lenovo ve Xiaomi pazarda %20lik büyümeyle en çok ilgi gösterilmesi gereken diğer firmalar arasında. Samsung’dan beklenen gelişimin Apple bazında büyük bir savaşa dönüşmesi orteya çıkacak yeni teknoloji ve yeniliklerin ardı ardına gelmesi demek oluyor. Tabi bundan en çok hoşnut olanlar ise kullanıcılar.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.