Ana SayfaAkıllı TelefonLenovo Legion Phone Duel Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Lenovo Legion Phone Duel Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Oyun telefonlarına şekil değiştirecek yeni akıllı telefon Lenovo Legion Phone Duel modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Oyuncu telefonuna yakışan özellikler nasıl?

-

Herkes yapar Lenovo durur mu? Durmadı ve yeni nesil bir oyuncu telefonunun duyurusunu gerçekleştirdi. Lenovo Legion Phone Duel adıyla gelen yeni akıllı telefon, markanın oyuncu bilgisayarlarında elde etmiş olduğu tecrübesini akıllı telefonlarla harmanlamış hali gibi gözüküyor.

Markanın bu alanda ilk telefonu olmasına karşın, oyuncu bilgisayarlarından elde edilen deneyim işe yaramış gibi gözüküyor.

Telefonda yer verilen özellikler hem çok iyi hem de oyun için özelleştirilmiş olan sistemler. Tasarıma büyük bir parantez açalım ve geçelim özelliklere.

Lenovo Legion Phone Duel Tasarımı

Bir telefonda görüp görebileceğiniz en farklı tasarımlardan birisini barındıran Lenovo Legion Phone Duel, diğer oyuncu telefonlarından farklı.

Diğer birçok oyuncu telefonu çerçeve kullanmaktan kaçınmıyor. Üstte ve alt bölümde çerçeveler kullanılıyor ve bu şekilde oyun oynarken kullanıcıların daha rahat etmesinin sağlanacağı düşünülüyor.

Lenovo Legion Phone Duel

Phone Duel bundan kopan bir akıllı telefon olmayı başarmış. Telefonun ekranında uçtan uca ekran dediğimiz çerçevesiz ekranlar. Üst ve alt kısımda ekranın arka kısımla birleştiği alanlarda ise renkli bir tasarım kullanılmış ve telefonun oyun telefonu olduğu vurgulanmış.

Kamera için de herhangi bir yer ayrımı yapılmamış. Kamera telefonun tam yanında yer alıyor ve Pop-up kamera.

Ön kamerayı açtığınız zaman, yandan çıkan bir kamera ile karşı karşıya kalıyorsunuz ki bu zaten oyuncular düşünülerek yapılmış. Belki oyunlarda canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar olur düşüncesiyle bu yapı kullanılmış.

Lenovo Legion Phone Duel

Lenovo Legion Phone Duel tasarımı için arka kapağı da vurgulayalım. Tam orta kısımda yer alan renklendirilmiş alan içerisinde çift kamera bölümü de bulunuyor. Yani arka kameralar da telefonun ortasına taşınmış.

Lenovo Legion Phone Duel Özellikleri

Çok güçlü bir telefon hazırlanmış. Yeni işlemci Snapdragon 865 Plus kullanılan akıllı telefonun işlemcinin yanında gelen Adreno 650 GPU birimine ihtiyacı var çünkü bu bir oyun telefonu. Gücü arttırmak için RAM konusunda da LPDDR5’e geçiş yapılmış. İlk versiyonda 12 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB depolama var.

İkinci versiyon ya da ikinci seçenek için ise 16 GB LPDDR5 RAM ile 512 GB depolama alanı olduğu açıklandı. İki telefon arasında fiyat farkı olacağı söylendi ama henüz fiyatlar açıklanmadığı için fiyat farkının nasıl olacağı hakkında fikir veremiyoruz.

Lenovo Legion Phone Duel

Oyuncu telefonları için önemli olan bir başka kısım ekranlar kısmında ise 6.59 inçlik bir ekran var. 144 Hz yenileme hızı ile oyun kare geçişlerini hiç hissettirmeyecek olan akıllı telefon, Full HD+ standart çözünürlüklü AMOLED kullanmakta.

Lenovo Legion Phone Duel oyuncu telefonu ve en önemli bileşenleri ekran ile işlemci. Bunu şöyle algılamamak lazım, diğer özellikler önemli değil. Tabii ki önemli. Mesela kamera. Telefonda 20 MP açılır kapanır ön kamera var ve baş oyuncu bu olacak ama arkada da 64 MP + 16 MP gibi iddialı bir kamera sistemi var.

Kameradan çıktığımızda direkt pile geçiyorum. Biz ekrana ve işlemciye önemli dedik ama pil de oyuncular için önemli. Telefonun ne kadar süre dayandığını görmek istersiniz.

Lenovo Legion Phone Duel bu konuda çok farklı bir tercih yapmış. Telefonda iki adet pil var. Bunların her biri 2500 mAh değerinde ve kullanıcıya toplamda tam performans 5000 mAh değerinde pil sunuluyor. Bu pili çok kısa sürede şarj etmek içinse 90W hızlı şarj teknolojisine yer veriliyor.

Lenovo Legion Phone Duel

Telefon için söylenebilecek son şey işletim sistemi ve aksesuar desteği. Telefonda Android 10 işletim sisteminin kullanıldığı açıklandı ama bu işletim sistemi oyuna özel olarak modlar içeriyor. Yani özelleştirilmiş olan bir işletim sistemi kullanılıyor.

Özelleştirilmiş modların sağladığı diğer bir avantaj ise aksesuar desteği. Lenovo Legion Phone Duel modeline klavye, mouse gibi aksesuarlar takabiliyor ve oyuncu monitörlerine bağlayabiliyorsunuz. Yani bir oyun canavarı her yönden.

Fiyatı Nasıl?

Telefonun fiyatı açıklanmadı. Bu ay içerisinde satışlar ve fiyat açıklaması yapılacağı söylendi.

Lenovo Legion Phone Duel Özellikleri Özet

  • Snapdragon 865 Plus işlemci
  • 12 ya da 16 GB LPDDR5 RAM
  • 6.59 inç Full HD+ 144 Hz AMOLED ekran, HDR10+ desteği
  • 64 MP + 16 MP arka kamera ile 20 MP ön kamera
  • Android 10 işletim sistemi özelleştirilmiş modlar
  • 256 GB ya da 512 GB depolama alanı
  • 5000 mAh batarya, 90W hızlı şarj ile
  • NFC ve Bluetooth 5.0
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here