Ana SayfaAndroid HaberleriMicrosoft, Akıllı Telefonların Bataryası 7 Kat Daha Fazla Dayanacak.

Microsoft, Akıllı Telefonların Bataryası 7 Kat Daha Fazla Dayanacak.

-

Microsoft, akıllı telefonların bataryasının daha uzun süreler dayanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Akıllı telefonlarda  hepimizin de şikayetçi olduğu bataryaların uzun kullanım sunamadıkları. Aktif kullanımlarda 1 günü zor çıkartan bataryalardan hepimiz şikayetçiyiz. Bunun nedeni batarya teknolojisininde devrimsel adımlar atılamaması. Bu yüzden akıllı telefon üreticileri bu açığı kapatmak için düşük enerji harcayan donanım ve yazılımlar ile optimize etmeye çalışıyor.Microsoft ‘da bu kısım içerisinde yer alıyor.

Microsoft ‘un bu hafta başında yaptığı konferansta bataryaların bu konuda  suçlanamayacağını, donanımların ve yazılımların bataryayı verimli şekilde kullanmadıklarını belirtti. Batarya teknolojisinin gelişmesi yerine donanım ve yazılımların gücü daha iyi kullanacak sistemler üzerinde çalıştıklarını ve 1 haftaya kadar kullanım sunan akıllı cihazlar üretmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Microsoft yeni projesinde iki batarya bulunuyor. Bu bataryalardan biri yüksek enerji gerektiren birden fazla çekirdek kullanımı veya oyunlar gibi uygulamalarda devreye giriyor, diğer batarya ise daha güçsüz bu batarya cihazın uyku konumunda veya bekleme gibi durumlarda devreye giriyor. Microsoft bu sistemler üzerinde optimizasyonlar yaparak daha uzun süre şarj gerektirmeyen akıllı cihazlar üretmeyi hedefliyor.

Microsoft bu sistem ile %20-50 civarında batarya tüketiminde azalma elde etmeyi başarmış.Bu projenin ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı şuan belirsiz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here