Ana SayfaAndroid HaberleriMicrosoft Teams, en şık özelliklerinden birini Android uygulamasına getiriyor

Microsoft Teams, en şık özelliklerinden birini Android uygulamasına getiriyor

-

Spotify, 205 Milyon Premium Aboneye Ulaştı!

Spotify, 2022'nin son çeyreği için mali raporunu yayınladı. Spotify, 2023 yılının başıyla beraber toplamda 250...

Pandemi, çeşitli video konferans araçlarını ana akıma taşıyarak Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams’i ön plana çıkardı. Kurumsal ve eğitim pazarlarında güçlü bir hakimiyete sahip olan Microsoft Teams, şirketler ve okullar arasında popüler bir iletişim uygulamasıdır. Google Meet gibi, Microsoft’un alternatifi de artık Android için Microsoft Teams uygulamasına giden canlı transkripsiyon da dahil olmak üzere pek çok akıllı özellik içeriyor.

Bu özellik Microsoft Teams için yeni değil. Web ve masaüstü uygulamaları geçen yıldan beri bu özelliğe sahip. Bu, görüntülü aramalara katılmak için genellikle dizüstü bilgisayarlara güvenen ofis çalışanlarının çoğunu kapsıyor olsa da, şimdiye kadar büyük bir mobil kullanıcı kitlesini zor durumda bıraktı. Microsoft tarafından duyurulduğu üzere, çağrıların dökümü nihayet Microsoft Team’in Play Store’da 100 milyonun üzerinde yüklemeye sahip Android uygulamasına geliyor.

Devam eden bir toplantı sırasında, konuşmacılar için canlı transkripsiyonu başlatmak veya durdurmak için “Diğer işlemler”e gidebilirsiniz. Yeni seçenek hem bire bir hem de grup sohbetleri için kullanılabilir. Microsoft, dökümün uygun konuşmacı etiketleriyle toplantı sohbetinde otomatik olarak görünmeye başlayacağını söylüyor. Ancak, uygulamanın “Dosyalar” bölümünden toplantı sona erdikten sonra dökümün tamamına da erişebilirsiniz.

Canlı transkripsiyon, sizi konuşmacıya ayak uydurarak toplantı notlarını manuel olarak almaktan kurtaran, herhangi bir video konferans aracı için en kullanışlı özelliklerden biridir. Öğrenciler, derslerinin bir kopyasını saklamak ve muhtemelen ders sırasında kaçırdıkları herhangi bir şeyi tekrar ziyaret etmek için kullanabilirler. Google tarafında, Google Meet ile benzer bir özellik elde edersiniz ve Pikseller için Google Kaydedici uygulaması bile siz kayıt yaparken yazıya dökme konusunda mükemmel bir iş çıkarır.

-- Reklam --

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece 6 gün sonra otoyola...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz