Ana SayfaTeknoloji HaberleriMIUI 14, geliştirilmiş sistem mimarisi ve yeni tasarımıyla tanıtıldı

MIUI 14, geliştirilmiş sistem mimarisi ve yeni tasarımıyla tanıtıldı

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

İlk MIUI 2010’da ve 12 yıldan fazla bir süre sonra yeni tasarımı piyasaya sürüldü. Aylık 564 milyondan fazla aktif kullanıcıdan oluşan küresel bir kullanıcı tabanına sahiptir. Xiaomi 13 serisi resmiyet kazanırken, Xiaomi cihazları için en son Android 13 tabanlı arayüz olan MIUI 14’ün duyurusunu aldık.

Xiaomi, bunun bugüne kadarki en optimize edilmiş ve modernize edilmiş MIUI olduğunu ve Project Razor ile başladığını söylüyor. MIUI 14’ün arkasındaki ekip, sistem mimarisini CPU, GPU ve bellek kaynak planlaması, daha hafif sistem üretici yazılımı boyutu ve azaltılmış bellek kullanımı ile Android Kernel seviyesinde güncelledi.

Xiaomi, MIUI 14’ün önceki Xiaomi 12S Ultra‘ya kıyasla %60 daha akıcı çalıştığını iddia ediyor.

Diğer düzgün optimizasyonlar, aktif olarak kullanılmayan uygulamalar için otomatik sıkıştırma ve kalıcı bildirimleri kapatmak için bir geçiş içerir. Geçmiş MIUI sürümlerine göre büyük bir yükseltme olan yalnızca sekiz sistem uygulaması kaldırılamaz.

MIUI 14’ün tasarımı, normal ve büyük simgeler ile özelleştirilebilir klasörler ve çeşitli şekil ve boyutlarda yeni pencere öğesi seçenekleri içerir. MUI 14’teki beklenmedik yeni eklemelerden biri, ana ekranınızda yaşayan Tamagotchi benzeri animasyonlu karakterler olan çiçekler ve evcil hayvanlar widget’larıdır.

MIUI 14 aynı zamanda yinelenen dosya birleştirme ve gelişmiş metin tanıma sağlar. Gizlilik, uçtan uca şifreleme ve kullanıcı verilerinin yerel cihaz üzerinde işlenmesiyle de elden geçirildi.

MIUI 14 ayrıca, kontrol merkezinde kablosuz kulaklıklar gibi Xiaomi aksesuarlarını Xiaomi cihazları arasında sürükle ve bırak yoluyla atamanıza izin veren yeni bir geçişe sahiptir. Bu özellik, kulaklıkları diğer cihazlarla eşleştirme zorluğunu ortadan kaldıracaktır.

Yeni aile hesabı işlevi, fotoğraflarınızı ve bulut abonelik hizmetlerinizi 9 kişiye kadar paylaşmanıza olanak tanır. Kullanıcılar, aile üyelerinin sağlık takibine yardımcı olmak için akıllı saatlerinden sağlık takibi verilerini de paylaşabilir.

Xiaomi tabletler, dizüstü bilgisayarlarla kolay klavye ve fare geçişinin yanı sıra ekran yansıtma ve genişletilmiş ekran işlevselliği gibi ek avantajlar elde eder.

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, 14 Aralık’ta MIUI 14 ile piyasaya sürülen ilk cihazlar olacak. Xiaomi ayrıca Çin için aşağıdaki cihazları içeren resmi güncelleme programını da paylaştı:

Ocak 2023

Nisan 2023

  • Xiaomi Pad 5 Pro 12.4
  • Xiaomi Pad 5 Pro 5G
  • Xiaomi Pad 5 Pro
  • Xiaomi Pad 5
  • Redmi Pad
-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz