Ana SayfaAkıllı TelefonMotorola Moto G9 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı

Motorola Moto G9 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı

Motorola Moto G9 Plus tasarımı ve fiyatı konusunda özellikler ortaya çıktı. Web sitesinde satışa açılan akıllı telefon hakkında son bilgiler.

-

Yükseliş içerisinde olan markalar arasında sayılabilecek olan Motorola, biraz daha iddialı akıllı telefonlar üzerinde oynamalar yapmaya başladı. Daha iddialı akıllı telefonlar getireceği bilinen markanın son akıllı telefon modeli de Motorola Moto G9 Plus olacak.

Bu telefon diğer serilere göre bir tık daha farklı olacak çünkü bu telefonda yer alacak olan tasarım da değişecek teknik özellikler de değişecek. Orange Slovakia firmasının kendi web sitesi tarafından yapılan paylaşımlar sonrasında ortaya çıkan telefon, önceki modellere göre nasıl farklara sahip olacak ve o tasarım farkı hangi kısımda gözükecek buna bakalım.

Motorola Moto G9 Plus Tasarımı

Telefon tasarımı iki parça olarak incelenmesi gereken bir şekilde geliyor. İlk parçada şuna dikkat etmek lazım ki ekran ne kadar değişiyor. Ekran kısmı Motorola modelleri için hep standart olarak gitmeye başladı. Bu zamana kadar tanıtılan telefonların çoğunda su damlası çentik bölümü kullanılıyordu. Sadece bu tasarım yoktu ama dominant tasarım, yani baskın olarak gösterilen tasarım bu olmuştu.

Motorola Moto G9 Plus ile işler değişiyor çünkü baskın olan tasarım yerine, yaygınlaşmaya başlayan yeni trend tasarım geliyor. Ekrana gömülü olarak kullanılan kamera bunun en iyi örneği olacak.

Motorola Moto G9 Plus

Ekran birinci kısım tasarım parçası ise arka kapak ise ikinci tasarım parçası olarak karşımıza çıkıyor. Asıl değişim arka kısımda. Motorola modellerinde çok sık kullanılan dairesel kamera modül kısmı kaldırılmış.

Sanki Samsung’un izinden giden bir telefon var. Çünkü kamera bölümü dikdörtgen ve Galaxy Note 20 akıllı telefon kamerasının yerleşkesine çok benzer bir yerleşke yapısına sahip.

Geniş flaş ışığının da olduğu akıllı telefon kamera alanının bütünlüğünü korumak için parmak izi sensörünün fiziksel modülünü kaldırmış.

Ölçüler: 169.98 mm X 78.1 mm X 9.69 mm

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Plus Özellikleri

Telefonun adı duyulur duyulmaz amiral gemisi bir akıllı telefon tanıtılacağı iddia edilmişti. Telefonun üst segment ailelerine dahil edileceğine olası gözle bakılıyordu. Ama telefon perakende sitesinde gözükünce işler değişti. Üst seviye bir akıllı telefon görmek yerine orta, hatta giriş modeli bir akıllı telefon geleceğini gördük.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S10 Lite One UI 2.5 Güncellemesini Aldı

Net olmayan tek şey akıllı telefonun işlemcisi. Snapdragon tercihi kesin ama Snapdragon 700 serisi mi 600 serisi mi olacağı belli değil. Bu kısmı atlıyorum. RAM kısmı zaten bize sinyali veriyor. RAM seçimi 4 GB giriş seviyesinde. Depolama alanı 128 GB.

Kamera teknolojisi orta seviyesinin daha üzerinde. 64 MP ilk kameranın olacağı telefonda, diğer 3 kamera hakkında da bilgileri ne yazık ki veremiyorum.

Motorola Moto G9 Plus

Netlik kazanan ve paylaşabileceğimiz bir başka bilgi ekran konusu. Telefonda 6.8 inç ekran olacak. LTPS ekranın olacağı akıllı telefon 2400 X 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Ekranın PPi değerinin de yüksek olacağı açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Android 10 işletim sistemi, 5000 mAh değerinde bir batarya, 30W hızlı şarj ve yeni arayüzü ile beraber akıllı telefonun fiyatı 255 Euro olacak. Tanıtım gibi anlattık ama Motorola Moto G9 Plus için henüz tanıtım yapılmadı. Yakından tanıtım da yapılacaktır.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here