Ana SayfaİpucuNFC Nedir?

NFC Nedir?

-

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları 2023

Mükemmel bir fotoğrafa sahipseniz, ancak arka planda istenmeyen biri veya bir şey varsa, bir "nesneleri...

Günümüzde akıllı telefonlarımızda yer alan ancak Türkiye üzerinde hala kullanıma sunulmamış olan NFC nedir?

NFC temassız kontrol için tasarlanmış ödeme ve kart işlemlerini kablosuz olarak pos cihazlarında dahi kullanabileceğiniz bir araçtır, temassız kontrol için tasarlanmış olan NFC diğer adıyla uzaktan kontrol olarak adlandırılabilir.

Örneğin bir marketten alışveriş yaptığınızda yurt dışında NFC destekleyen cihazınız ile beraber kasada pos cihazı gibi bir cihaza telefonunuzu gösterek kredi kartınızdan otomatik olarak ödemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Henüz şuan için çok yaygın olmayan sistem ileri ki yıllarda Türkiye için de kullanıma sunulacaktır diye tahmin ediyoruz, tekrardan NFC nedir dersek kısaca bir açıklama daha yapacak olursak, temassız ödeme diyebiliriz.

-- Reklam --

Samsung Galaxy A34’ün Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Samsung her zaman üst düzey modellerden sonra orta seviye cihazlarını piyasaya sürmüştür. Markanın üretim hattında Galaxy A34 ve Galaxy...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz