Nio Phone tanıtıldı – özellikleri ve fiyatı

Nio bugün Çin’de düzenlenen büyük bir etkinlikte ilk telefonunu tanıttı. Çinli elektrikli araç üreticisi telefonun içine Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ve arka tarafına da üç adet 50 MP kamera konumlandırdı. İlk olarak bir otomobil şirketi olduğu için Nio, Telefonu kapalıyken bile çalışan bir araba anahtarı olarak konumlandırıyor; ve bu, özel bir uygulama aracılığıyla etkinleştirilen araçla ilgili 30’dan fazla özellikten sadece biri.

Akıllı telefonun ön tarafında 120 Hz’e kadar yenileme hızına ve 1800 nit reklamı yapılan en yüksek parlaklığa sahip 6,81 inç LTPO OLED bulunuyor. Çözünürlük 1440 x 3088 piksel değerindedir. Depolama alanı 512 GB veya 1 TB tercih edebiliyorsunuz. Hafıza tarafında ise 12 GB veya 16 GB RAM bulunmaktadır.

Kameranın ada tasarımı, dairesel ve dikdörtgen yerine üst kısımı kaplayan bir şekilde kullanılmış ve bu bizim sevdiğimiz tasarım detaylarından. LED flaşla birlikte üç kamera da kare şeklinde hizalanmıştır. Ana 50 MP kamera Sony IMX707 sensöre ve OIS’e sahip ve sol alt köşede yer alıyor.

Sol üstte Sony IMX766 ve 110 derece FoV ile ultra geniş açılı atıcı bulunurken, sağ alt köşeye yerleştirilen üçüncü atıcı, Sony IMX890 sensörlü, 2,8x optik zoom ve OIS özellikli bir periskop telefoto kameradır.

Nio Link, araçla ilgili tüm özelliklerin yer aldığı ana uygulamadır. UWB (Ultra geniş bant) teknolojisi sayesinde araç, sahibinin telefonunun yakında olduğunu anlıyor ve otomatik olarak kilitlenip açılıyor. Uygulama ayrıca klima, koltuk ayarları ve müzik için kontroller sunuyor ve elbette pil kapasitesi ve tahmini menzil hakkında bir durum raporu veriyor.

Nio Phone aynı zamanda ES8 aracındaki yönetici adasına da yerleştirilebiliyor ve burada otomatik olarak müzik, ortam ışığı ve diğerleri için bir kontrol ekranına dönüşüyor. Hedef, özel navigasyon uygulaması aracılığıyla önceden ayarlanabilir ve telefon araca girdiğinde otomatik olarak eğlence sistemine geçecektir. Ayrıca telefon, bir video kaydetmek ve ardından düzenleyip paylaşmak için aracın etrafındaki kameraları kullanabilir.

NIO Link uygulaması süper konferansı destekler. Araca bindikten sonra cep telefonu konferansı, ana konferans uygulamalarına uyarlanarak araç terminaline aktarılır. Kare kontrol tuşu mikrofonu hızlı bir şekilde kontrol edebilir, merkezi kontrol ekranı geniş bir ekran görüntüler ve kamera serbestçe aranabilir.
NIO Link oyunları, mobil oyunlar merkezi kontrol ekranına aktarılır ve bir kontrol cihazıyla bütün ekranda sorunsuz bir şekilde oynanabilir. 7.1.4 sürükleyici ses sistemiyle birlikte sürükleyici bir oyun deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Nio Phone, ikinci bir uygulamanın paralel olarak çalışabileceği harici bir ekran olarak da araca bağlanabilir. Büyük ekran görüntülü görüşmeler ve hatta oyun oynamak için kullanılabilir. Telefonun kendisi, Nio Link’e daha kolay erişim için bir widget’a sahip olan Sky UI‘ye sahiptir.

Genişletilmiş araç erişimi nedeniyle Nio, Telefonun kötü amaçlı yazılımlara karşı daha sıkı güvenlik önlemlerine sahip olacağını ve hem cihazdaki hem de buluttaki verilerin daha iyi şifreleme korumasına sahip olacağını duyurdu. Telefon, 66W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteği ile 5.200 mAh bataryaya sahiptir ve ayrıca ters kablosuz şarj özelliğini destekliyor. Cihaz ayrıca suya ve toza dayanıklı IP68 sertifikasına da sahip.

Nio Phone, Siyah, Açık Mavi, Altın, Koyu Mavi, Yeşil, Gri, Pembe Altın olmak üzere yedi farklı renkte satılacak – bazıları cam panele sahipken, diğerleri arkada deri benzeri bir doku ile geliyor.

Başlangıç fiyatı 12/512 GB versiyon için yaklaşık $900. 12 GB/1TB versiyonu için ise 950$, 3. versiyonun fiyatı ise 16 GB/1TB seçeneği ile 1,025$. Türkiye’de satışa sunulmasını beklemiyoruz ama teknoloji anlamında bir nevi iyi bir gelişme olduğu için paylaşmayı uygun gördük.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0