Ana SayfaİpucuOnline PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

PDF dosyalarınızı her hangi bir programa gerek duymadan düzenleyebileceğinizi gösteren küçük bir rehber hazırladık...

-

Standart ofis programlarının yanı sıra PDF çok popüler bir dosya paylaşım biçimidir. Ancak Online PDF düzenleme konusunda sınırlı sayıda seçenek vardır. Buna karşılık tüm platformlarla uyumludur. Herhangi bir formata ayarlanabilir ve içeriği olması gerektiği gibi korur.

Ancak PDF dosyalarında da bir eksiklik var. Bir PDF dosyasını düzenlemek zahmetli bir görev olabilir. Düzenlemek için Adobe Acrobat’ın ücretli sürümünü satın almanız veya PDF dosyasını bir Word dosyasına dönüştürmeniz gerekir. Ve bu çok fazla sorun olabilir.

Dolayısıyla, bir PDF dosyasını düzenlemek için basit ve kolay bir yöntem arıyorsanız, bazı online PDF düzenleme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca daha bilgisiyarınızda ofis programları eksik ise En İyi Office Programları yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Online PDF Düzenleme Aşamasaları

Adım 1: Düzenleme işlemini başlatmak için PDF dosyanızı Google Drive‘a yükleyin. Bunu yapmak için Yeni> Dosya Yükleme‘ye tıklayın ve dosyanın bilgisayarınıza kaydedildiği konuma göz atın.

Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Adım 2: Dosyayı yükledikten sonra, Google Drive‘ınıza gidin ve yüklediğiniz PDF dosyasına sağ tıklayın.

Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Adım 3: Yüklenilen dosya penceresinden, dosyayı Google Dokümanlar ile açın. Bunu yaptığınızda, dosya yeni bir sekmede açılacak. Açılan dosya Word formatında olacak. Burada dilediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Adım 4: Gerekli değişiklikleri yapıp dosyayı cihazda tekrar PDF veya Word Belgesi veya tercih ettiğiniz herhangi bir dosya biçiminde kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için de ekranın sol üst köşesindeki Dosya’ya tıklayın ve Farklı İndir’i seçin.

Online PDF düzenleme işte bu kadar kolay. Her hangi bir soru ya da öneride aşağıya yorum bırakmayı unutmayın.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here