Ana SayfaAkıllı TelefonOppo A72 5G Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Oppo A72 5G Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Oppo A72 için 5G destekli yeni versiyon tanıtıldı. İyi bir sistemle gelen Oppo A72 5G akıllı telefonlarının özellikleri ve açıklanan satış fiyatı.

-

Performans testlerinde göre göre bıktığımız telefon Oppo A72 5G, sonunda tanıtıldı. Tasarımı başarılı, teknik özellikleri ve donanımı yüksek olan akıllı telefon bir de üzerine 5G desteği alınca, ana seriyi unutturdu.

Bu denli başarılı olduğunu söylediğimiz akıllı telefonu daha derinden incelememiz gerekiyor ki biz de öyle yapacağız. Tasarımdan başlayıp teknik kısma kadar her konuda ilerleyeceğiz.

Oppo A72 5G Tasarımı

Oppo A72 ile aynı tasarım olacak ve telefon özellik güncellemesi getiren bir model olacak iddiası kol geziyordu. Her zaman beklentileri karşılamak iyi değil.

Sürprizlere açık olmak lazım. Oppo bunu sağladı. Çok ahım şahım bir tasarım değişimi yok ama yine de güncelleme var. En büyük değişiklik kamera alanı.

Oppo A72 5G

Dikdörtgen yerine kare alanda kameralar kullanılmış ve 3 kamera yanında flaş ışığına yer verilmiş. Dört yandan dört köşe de dolu.

Yine şık kapak renklerinin olduğu telefonun ekranı ise alt çerçeve daha ince olmakla beraber aynı. O köşedeki delik kamera yine duruyor.

Oppo A72 5G Tüm Özellikleri

Yeni akıllı hakkında sürpriz olarak kalacak pek bir kısım yok. Çünkü telefon performans testlerinde defalarca boy göstermiş ve defalarca özellikleri yorumlanmıştı. Tanıtımla her şey kesinleşti.

Telefon 5G destekli olunca aklınıza hemen Snapdragon 765G ya da Snapdragon 865 gelmesin. Yeni telefon MediaTek’in güzel bir işlemcisini kullanıyor. 2.0 Ghz 8 çekirdekli işlemci MediaTek 720 serisi işlemci.

Oppo A72 5G

MediaTek bir işlemci ne kadar performans gösterebilir mi demeyin bu seri de muhteşem bir performans göstermese de iyi sayılır.

RAM burada kilit oyuncu görevini üstlenmiş. RAM performansa adeta körük olacak şekilde 8 GB. 128 GB depolama yine iyi olan özelliklerden.

İşlemci gibi teknik veriler için önemli olan kısmı verdikten sonra ekranı da değerlendirelim. Ekran ana telefonun yansıması.

6.5 inç ekran %90.5 ekran gövde oranıyla göze çok şık gözüküyor. Kamerayı üzerine bulunduran LCD ekranın çözünürlüğü 1080 X 2400 piksel. Yenileme hızının 90 Hz olduğu ekranı başarılı bulduk.

Oppo A72 5G

Tasarımının değiştiği kısım kameralarda da güzel artılar var. 16 MP + 8 MP + 2 MP kamera kurulumu var ve bu kameralardan birisi siyah beyaz lens, birisi ana kamera birisi ultra geniş açı kamerası.

18W hızlı şarjı, 4040 mAh gibi günümüz standartlarında bataryası, Anroid 10 işletim sistemi ile Oppo A72 5G 270 dolar. 5G destekli bir telefon için iyi bir fiyat ve satışlarda hemen ay sonunda.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here