Ana SayfaTeknoloji HaberleriOppo, Damarla Kilit Açma Teknolojisinin Patentini Aldı

Oppo, Damarla Kilit Açma Teknolojisinin Patentini Aldı

Yeni teknoloji, CN110298944B patent numarasıyla anılıyor ve bir "Venöz Kilit Açma Yöntemi ve Damar Kilit Açma Cihazını tanımlıyor. Oppo, bu patent için 2019'da başvurmuştu ancak yakın zamanda alabildi. 

-

Oppo, gelecekteki giyilebilir cihazlarında kullanılabilecek yeni bir teknoloji için patent aldı. Şirket, muhtemelen bir biyometrik güvenlik sistemi biçimi olan damar açma teknolojisinin patentini sergiliyor.

Yeni teknoloji, CN110298944B patent numarasıyla anılıyor ve bir “Venöz Kilit Açma Yöntemi ve Damar Kilit Açma Cihazını tanımlıyor. Oppo, bu patent için 2019’da başvurmuştu ancak yakın zamanda alabildi. 

Açıklamaya göre, patent bir damar açma teknolojisi içeriyor. Başka bir deyişle, yüz tanıma veya parmak izi taramasına benziyor, ancak kullanıcıların ellerindeki damarları haritalayan bir biyometrik sistem kullanıyor. Özellikle, bu teknoloji kilit açma için kullanıcının damarlarının kalınlığını ve özelliklerini haritalayan LG’nin Hand ID sistemine de yakın bir benzerlik taşıyor.

İlginizi Çekebilir: Oppo Önümüzdeki Hafta Fotoğrafçılıkla İlgili Bir Etkinlik Düzenleyecek

Bu nedenle, sistemin kimliği doğrulamak ve erişime izin vermek için damar kalınlığını haritalamasını ve kaydetmesini sağlıyor. Bu teknolojinin detayları henüz bilinmiyor. Umarız Oppo, bu teknolojiyi hayata geçirmeyi başaran ilk şirketlerden biri olur.

Ayrıca bkz: Oppo Yeni Şarj Teknolojisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here