Ana SayfaAkıllı TelefonOppo Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Aldı!

Oppo Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Aldı!

Oppo, benzersiz bir katlanabilir telefon patenti aldı. Birçok yöne katlanabilen bu dört patent, sahiden de muhteşem!

-

Oppo henüz katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya sürmedi, ancak şirket bir süredir bu tür cihazlar için tasarımların patentini alıyor. Şimdiye kadar, neredeyse tüm patentler fazla bir özelliğe sahip değildi. Ancak şimdi şirket, benzersiz bir blok yapısıyla birçok kez katlanabilen akıllı telefonları sergileyen dört farklı patent başvurusunda bulundu. Gerçekten de nefesimiz kesildi!

Bu dört patent 11 Mayıs 2020’de Guangdong Oppo Mobile Telecommunications Corp Ltd. tarafından Japonya Patent Ofisi’nde (JPO) dosyalandı. 2 Kasım 2020 tarihinde ise kabul görüp onaylandı ve yayınlandı. Ekran altı kameralı akıllı telefon tasarım patenti bugün erken saatlerde sızıntıya maruz kaldı.

İlk Patent

Bu patent altı bloklu ve iki menteşeli bir tasarımı detaylandırıyor. Telefon içe doğru katlanabiliyor ve LED flaşlı çift kamera kurulumu ön alt kısımda bulunuyor. Oysa ahizenin arkası boş gibi görünüyor.

Oppo

İkinci Patent

Bu tasarım patenti ayrıca iki menteşe ve altı bloğa sahip. Ancak LED flaşlı üçlü kamera kurulumu telefonun ön yerine arka kısmında yer alıyor. Her şeyden önce, hem içe hem de dışa doğru katlanan dört tasarımın en iyisi de denilebilir.

Açık olmak gerekirse, telefonun üst kısmı içe doğru katlanırken, cihazın alt kısmı dışa doğru katlanıyor. Böylelikle bir seferde her iki menteşede de katlanarak, ceplerde daha kolay taşınabilmesi için daha küçük hale getirilebiliyor.

Oppo

Üçüncü Patent

İlk iki patentin aksine, bu patentin toplam sekiz bloğu var, ancak menteşe sayısı ise iki adet. İlginç bir şekilde, bunda kamera yok. Belki ekran altı kameralara sahip olabilir fakat bilinmiyor.

Oppo

Dördüncü Patent

Son patent bir öncekine benzer ancak iki farklılığı var. Bu, aynı zamanda iki menteşeye ve sekiz bloğa sahip olduğu anlamına geliyor.
Ancak içeriye doğru katlanıyor ve ayrıca bir LED flaşla birlikte arka tarafta üçlü bir kamera kurulumuna sahip.

Bu dört patentin de hayata geçip geçmeyeceğini bilmiyoruz fakat telefon tasarımları sahiden de heyecan verici. Umarım gelecekte bu patentlerin gerçek hayatta satışa çıktığını da görebiliriz.

Oppo
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here