Ana SayfaTeknoloji HaberleriPlayStation Oyunları Mobile Gelebilir!

PlayStation Oyunları Mobile Gelebilir!

PlayStation’ı sadece konsol oyunlarından ayırarak farklı bir dünyaya geçmek istediklerini belirtmişlerdi. Yapılan açıklamaya göre Japon şirket, PlayStation oyunlarını Android ve iOS‘a getirmeyi planlıyor.

-

Gaming İstanbul 2023 Büyük Coşkuyla Sona Erdi

22 Eylül Cuma günü başlayan Gaming İstanbul 2023, dün (24 Eylül Pazar) akşamı itibariyle 2024’te...

Günümüzün en çok tercih edilen oyun firması PlayStation, Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen ve serisinin ilk modeli olan video ve oyun konsoludur.

Hepimizin bildiği gib Sony, mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios’u satın aldığını duyurmuştu. Yapılan anlaşmada, PlayStation’ı sadece konsol oyunlarından ayırarak farklı bir dünyaya geçmek istediklerini belirtmişlerdi. Yapılan açıklamaya göre Japon şirket, PlayStation oyunlarını Android ve iOS‘a getirmeyi planlıyor.

Daha önce Guerrilla Games, Insomniac Games ve Bungie gibi büyük stüdyoları bünyesine katan Sony şimdi de Savage Game Studios ile mobil oyun dünyasına oldukça iddialı bir giriş yaptı. Sony yaptığı anlaşmanın henüz tam anlamı ile detaylarını paylaşmadı, fakat PlayStation oyunlarını mobile taşımayı kafaya koymuş gibiler.

PlayStation Oyunları Mobile

Savage Game Studios’un kurucu ortağı ve CEO’su Michail Katkoff, PlayStation ile ortaklıklarından oldukça memnun olduklarını belirtti.

Herkes tarafından merakla beklenen bu ortaklık ile hangi oyunların mobil versiyonu çıkacak oldukça merak ediliyor. Fakat şirket yatığı açıklamada oyuncuları birden fazla özellik ve yeni gelecek oyunların olacağını belirttiler.

Disney Plus’ta En Çok İzlenen Diziler ve Filmler

Tesla Model S ve Model X teslimatları gecikiyor

Tesla, Model S ve Model X modellerinde yaptığı önemli fiyat indiriminin ardından bu modellerin ABD'deki teslimat sürelerini uzattı. Birkaç...
Mustafa
Mustafa
Teknoloji ve oyun dünyasında olan gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca reklam sektöründe bulunmaktayım. Unutmadan daima teknolojiyi takip et :)

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz