Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung, Apple ve Huawei'in İzinden Gidiyor

Samsung, Apple ve Huawei’in İzinden Gidiyor

Apple'ın iPhone 14 serisinde tanıtmış olduğu Acil S.O.S özelliği, Samsung Galaxy S23 serisinde de karşımıza çıkacak.

-

Minecraft Legends Çıkış Tarihi Açıklandı!

Günümüzün ve çocukluğumuzun efsanevi oyunlarından biri olan Minecraft Microsoft altında gittikçe büyümeye devam etmekte. Bugünkü...

Teknoloji devleri son zamanlarda çıkartmış olduğu amiral gemisi telefonlar da dikkat çeken özellikler duyuruyor. Samsung, rakiplerinden geri kalmamak adına S23 serisinde Apple‘ın hemen ardından Acil S.O.S özelliğini getirmeyi planlıyor.

İnsan hayatı önemlidir ve bu yüzden acil durumlarda desteğe ihtiyaç olabilir. iPhone 14 kullanıcıları, telefonunun hücresel ağına, Wi-Fi’ya ya da herhangi bir ağa bağlanamadıkları acil bir durumla karşı karşıya kaldıkları zaman, acil servislere veya sizin durumunuzu yetkililere bildirebilecek Apple tarafından eğitilmiş uzmanlara mesaj göndermelerini sağlayacak bir uyduya bağlanabilecek. Böylece teknolojinin hayatımızın her alanında bizim işimize yarayacak bir alan olduğunu görmekteyiz.

Apple bu konuda uydu iletişim şirketi Globalstar ile çalışıyor. Samsung ise Iridium şirketi ile bir anlaşma içerisine girmek üzere. Şimdilik sadece söylenti olarak nitelendirebileceğimiz bu durum yakında netlik kazanacak. Büyük ihtimalle Samsung Galaxy S23 serisinde uydu sayesinde yetkililere veya acil servislere mesaj gönderebileceğiniz Acil S.O.S özelliğini duyuracak.

Samsung

Galaxy S23 serisi 2023 yılının başlarında tanıtılacak. Bu yüzden Samsung’un çalışacağı uydu şirketini duyurması bekleniyor.

Ayrıca Bkz: Android Auto’nun bazı şık yeni Material You ayarları var

-- Reklam --

Oppo Reno8 T 8 Şubat’ta satışa çıkacak

Oppo, Reno8 T serisinin zaten yakında tanıtılacağını pek çok kez söyledik. Bugün ise artık resmi bir çıkış tarihimiz var....
Arda Yılmaz
Arda Yılmaz
Dijital reklamcılık yanında hobi olarak editörlük yapıyorum, Ayrıca Cepkolik youtube kanalında içerik üreticisiyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz