Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung, Apple ve Huawei'in İzinden Gidiyor

Samsung, Apple ve Huawei’in İzinden Gidiyor

Apple'ın iPhone 14 serisinde tanıtmış olduğu Acil S.O.S özelliği, Samsung Galaxy S23 serisinde de karşımıza çıkacak.

-

En İyi Android Referans Uygulamaları 2023

Referans yönetimi yazılımları, akademik yayınlar için bibliyografyalar oluşturmanın yanı sıra araştırma makalelerini düzenlemek ve iletmek...

Teknoloji devleri son zamanlarda çıkartmış olduğu amiral gemisi telefonlar da dikkat çeken özellikler duyuruyor. Samsung, rakiplerinden geri kalmamak adına S23 serisinde Apple‘ın hemen ardından Acil S.O.S özelliğini getirmeyi planlıyor.

İnsan hayatı önemlidir ve bu yüzden acil durumlarda desteğe ihtiyaç olabilir. iPhone 14 kullanıcıları, telefonunun hücresel ağına, Wi-Fi’ya ya da herhangi bir ağa bağlanamadıkları acil bir durumla karşı karşıya kaldıkları zaman, acil servislere veya sizin durumunuzu yetkililere bildirebilecek Apple tarafından eğitilmiş uzmanlara mesaj göndermelerini sağlayacak bir uyduya bağlanabilecek. Böylece teknolojinin hayatımızın her alanında bizim işimize yarayacak bir alan olduğunu görmekteyiz.

Apple bu konuda uydu iletişim şirketi Globalstar ile çalışıyor. Samsung ise Iridium şirketi ile bir anlaşma içerisine girmek üzere. Şimdilik sadece söylenti olarak nitelendirebileceğimiz bu durum yakında netlik kazanacak. Büyük ihtimalle Samsung Galaxy S23 serisinde uydu sayesinde yetkililere veya acil servislere mesaj gönderebileceğiniz Acil S.O.S özelliğini duyuracak.

Samsung

Galaxy S23 serisi 2023 yılının başlarında tanıtılacak. Bu yüzden Samsung’un çalışacağı uydu şirketini duyurması bekleniyor.

Ayrıca Bkz: Android Auto’nun bazı şık yeni Material You ayarları var

-- Reklam --

Android İçin En İyi Kamp Uygulamaları

Açık hava gibisi yoktur. Temiz hava alırsınız, egzersiz yaparsınız ve doğanın tadını çıkarırsınız. İnsandan ve şehrin gürültüsünden uzak kafa...
Arda Yılmaz
Arda Yılmaz
Dijital reklamcılık yanında hobi olarak editörlük yapıyorum, Ayrıca Cepkolik youtube kanalında içerik üreticisiyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!