Samsung, Apple ve Huawei’in İzinden Gidiyor

Teknoloji devleri son zamanlarda çıkartmış olduğu amiral gemisi telefonlar da dikkat çeken özellikler duyuruyor. Samsung, rakiplerinden geri kalmamak adına S23 serisinde Apple‘ın hemen ardından Acil S.O.S özelliğini getirmeyi planlıyor.

İnsan hayatı önemlidir ve bu yüzden acil durumlarda desteğe ihtiyaç olabilir. iPhone 14 kullanıcıları, telefonunun hücresel ağına, Wi-Fi’ya ya da herhangi bir ağa bağlanamadıkları acil bir durumla karşı karşıya kaldıkları zaman, acil servislere veya sizin durumunuzu yetkililere bildirebilecek Apple tarafından eğitilmiş uzmanlara mesaj göndermelerini sağlayacak bir uyduya bağlanabilecek. Böylece teknolojinin hayatımızın her alanında bizim işimize yarayacak bir alan olduğunu görmekteyiz.

Apple bu konuda uydu iletişim şirketi Globalstar ile çalışıyor. Samsung ise Iridium şirketi ile bir anlaşma içerisine girmek üzere. Şimdilik sadece söylenti olarak nitelendirebileceğimiz bu durum yakında netlik kazanacak. Büyük ihtimalle Samsung Galaxy S23 serisinde uydu sayesinde yetkililere veya acil servislere mesaj gönderebileceğiniz Acil S.O.S özelliğini duyuracak.

Samsung

Galaxy S23 serisi 2023 yılının başlarında tanıtılacak. Bu yüzden Samsung’un çalışacağı uydu şirketini duyurması bekleniyor.

Ayrıca Bkz: Android Auto’nun bazı şık yeni Material You ayarları var

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0