Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung, Döner Kameralı Yeni Z Flip İçin Patent Aldı!

Samsung, Döner Kameralı Yeni Z Flip İçin Patent Aldı!

Yeni bir rapora göre, Güney Koreli teknoloji devi bu yılın başlarında WIPO'ya (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) yeni bir patent başvurusunda bulundu ve bu patent yakın zamanda verildi. Patent, menteşe üzerinde dönen bir kamera barındıran kapaklı katlanır bir telefon gösteren belirli tasarım çizimleriyle birlikte gösteriliyor bu da gelecekteki bir Galaxy Z Flip modeli olabileceği anlamına geliyor. Patent, özellikle akıllı telefonun benzersiz kamera modülüne odaklanıyor. Modül yukarı ve geri dönebilme özelliğine sahip olduğundan farklı açılardan görüntü alınmasına olanak sağlıyor.

-

Samsung, yeni nesil katlanabilir telefonlarını gelecek ay satışa sunacak. Galaxy Unpacked etkinliği 11 Ağustos‘ta gerçekleşecek. Hayranlar bu etkinliği iple çekse de Samsung, çalışmalarına dur durak vermeden devam ediyor. Yeni nesil Z Flipler için kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Yeni bir rapora göre, Güney Koreli teknoloji devi bu yılın başlarında WIPO’ya (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) yeni bir patent başvurusunda bulundu ve bu patent yakın zamanda verildi. Patent, menteşe üzerinde dönen bir kamera barındıran kapaklı katlanır bir telefon gösteren belirli tasarım çizimleriyle birlikte gösteriliyor bu da gelecekteki bir Galaxy Z Flip modeli olabileceği anlamına geliyor. Patent, özellikle akıllı telefonun benzersiz kamera modülüne odaklanıyor. Modül yukarı ve geri dönebilme özelliğine sahip olduğundan farklı açılardan görüntü alınmasına olanak sağlıyor.

Bu aynı zamanda kamera modülünün hem selfie çekebileceği hem de ana arka kamera olarak hareket edebileceği anlamına geliyor. Patent ayrıca, bu katlanabilir akıllı telefonun daha küçük bir harici ekrana sahip olduğunu ortaya koyuyor; bu, cihaz katlandığında yalnızca ekran bildirimleri ve diğer uyarıların yanı sıra selfie yapılmasına da yardımcı olacak. Menteşe dönen kamera tasarımı, bir kamera modülünün oldukça ilginç bir uygulaması olsa da, menteşeye bir sensör yerleştirmek de çeşitli sorunlara neden olabilir.

Kamera modülü çok büyük görünüyor ve menteşeden dışarı çıkıyor. Bu nedenle, cihaz açıldığında düz durmayabilir ve tutması da rahatsız edici olabilir. Samsung, menteşeyi ve katlamayı sorunsuz hale getirmeyi amaçladığından, tasarımın bir başka dezavantajı da olabilir. Bu nedenle, bir kamera sistemi eklemek, şirketin üzerinde çalıştığı kusursuz tasarım estetiğine aykırı olabilir. 

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here