Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung Galaxy S23 Serisi, Ülkemizde Snapdragon İşlemciyle Çıkacak

Samsung Galaxy S23 Serisi, Ülkemizde Snapdragon İşlemciyle Çıkacak

Qualcomm, bir sonraki amiral gemisi işlemciyi kullanan yeni cihazların piyasaya sürülmesiyle 2023'ün ilk çeyreğinde güçlü bir büyüme kaydetmeyi bekliyor. Ayrıca, tarihler daha güçlü satışları teşvik eden Galaxy S23 lansmanı ile aynı zamana denk geliyor.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Daha önce bazı raporlarda belirtildiği gibi Galaxy S23 serisi, Exynos işlemcileri terk edecek ve tamamen Snapdragon işlemciler kullanmaya başlayacak. Qualcomm CFO’su Akash Palkhiwala, 2022 mali raporlarını açıklarken Samsung amiral gemilerinde işlemcilerin varlığını doğruladı. Tüm olasılıkları ortadan kaldıran yeni amiral gemisi akıllı telefon, dünya genelinde aynı işlemciyle piyasaya çıkacak.

Qualcomm, bir sonraki amiral gemisi işlemciyi kullanan yeni cihazların piyasaya sürülmesiyle 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü bir büyüme kaydetmeyi bekliyor. Ayrıca, tarihler daha güçlü satışları teşvik eden Galaxy S23 lansmanı ile aynı zamana denk geliyor.

Akash Palkhiwala yaptığı açıklamada, “Mart çeyreği perspektifinde haklısınız, yeni telefon için Samsung lansmanının yararı, Mart çeyreğinin ikinci yarısında aynı olacaktır. Yani çeyreğin sonuna doğru geliyor, ancak bu bir avantaj olacak, oysa S22’deki %75’lik payımız S23’teki küresel paya çıkıyor.” dedi.

Açıklanan rapora göre Galaxy S23, Galaxy S22’nin bir benzeri olacak. Bilgilerin sızdığı kaynak ise teknoloji uzmanı Yogesh Brar yeni Samsung Galaxy S23’ün 120Hz hız sunan 6,1 inçlik AMOLED bir ekranı olacağını da söylüyor. Diğer bir taraftan telefonunun dananımında 8GB RAM ve 128/256GB ROM ile Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci oluşturacak.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz