Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung Galaxy Z Fold 3'te Farklı Bir Menteşe Olabilir!

Samsung Galaxy Z Fold 3’te Farklı Bir Menteşe Olabilir!

Samsung, gelecek vaat eden teknolojiler üretmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bir patent başvurusuna göre, yeni katlanabilir telefonlar için bambaşka bir mekanizma kullanılabilir.

-

Samsung, katlanabilir akıllı telefon kategorisinde lider konumda. Şirketin en son çıkan katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 2 oldukça fazla talep görüyor. Fakat Güney Koreli teknoloji devi, yeni katlanabilir telefonlar üretebilmek için boş durmuyor.

Samsung, Mart ayında Galaxy Z Fold 2’yi referans olarak kullandı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ile LED göstergeli gizli menteşe için bir patent başvurusunda bulundu. Ancak bu patent sadece 1 Ekim’de onaylandı ve yayınlandı. LetsGoDigital dışında hiç kimse tarafından bahsedilmedi bile. Yayın, patenti çalışırken sergileyen 3D görüntüler de oluşturdu.

Belgelere göre, bu patent katlanabilir bir akıllı telefonda kullanılırsa, bu cihaz menteşesinin içine gizlenmiş altı adet LED modül ile gelecek. Bu kırmızı, mavi, yeşil ve beyaz ışıklar, ışınlarını yaymak için yarı saydam bir tabaka ile kaplanacak.

Patente göre, yukarıda bahsedilen dört farklı renkli ışık, daha fazla kombinasyon oluşturmak için kullanılabiliyor. Akıllı telefonlardaki çoğu LED şerit gibi kullanım durumlarından bahsedersek, bunlar yalnızca bildirimler ve estetik için bulunuyor.

Galaxy Z serisi katlanabilir telefonlar, birinci sınıf tüketici ürünü olduğundan bu ışıklar onları süslü gösteriyor ki bu herkes için ideal bir görünüm değil. Dolayısıyla, Samsung’un bunu bir sonraki katlanabilir modelinde bir özellik olarak tanıtacağını düşünmüyoruz.

Tabi bu, şirketin bu mekanizmayı asla kullanmayacağı anlamına gelmiyor. Katlanabilir cihazlar gelecekte daha dayanıklı ve uygun fiyatlı hale geldikçe, Güney Koreli teknoloji devi bunu ayrı bir katlanabilir oyun akıllı telefon serisinde kullanabilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here