Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung ve LG, Tesla İçin Pil Tedarikçisi Olacak!

Samsung ve LG, Tesla İçin Pil Tedarikçisi Olacak!

Samsung SDI ve LG Energy Solutions, Tesla'nın otomobil bileşeni için yaptığı büyük tedarik sözleşmesini göz önünde bulundurarak, şimdi ayrı 4680 pil hücresi modelleri üretmek için cesur adımlar atan iki Koreli şirket olarak karşımıza çıkıyor.

-

Tesla, yeni ve keşfedilmemiş bölgeleri kapsayacak şekilde elektrikli araç üretiminde dünya lideri. Pil sorunları, Tesla’nın elektrikli araçları (EV) için kritik bir performans ve güvenlik sorunu oluşturuyor, çünkü bu piller için daha fazla menzil arayışı, ciddi güvenlik endişelerinin üstesinden gelinmesi gerektiği anlamına da gelebiliyor.

Bu EV pil hücrelerinin dahili yapısı nedeniyle, pil yangınlarına neden olan birkaç kaza bildirilmişti. Bu olaylardan bazıları ölümcüldü ve can kaybına yol açtı.

Tesla, pil teknolojisini geliştirmeye devam etti ve 2020’de yeni bir çalışma mekanizması ve daha büyük kapasite ile yeni bir masa pil hücresi üretme planını açıkladı. Şirket, Tesla tarafından geçen yıl vurgulanan 4680 formatının daha büyük, daha ucuz, daha güvenli ve daha verimli hücreler üretebildiğini iddia ediyor. 

Samsung SDI ve LG Energy Solutions, Tesla’nın otomobil bileşeni için yaptığı büyük tedarik sözleşmesini göz önünde bulundurarak, şimdi ayrı 4680 pil hücresi modelleri üretmek için cesur adımlar atan iki Koreli şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Tesla, üretim süreçlerini şimdiden büyütüyor ve Almanya, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pil fabrikalarında gerekli değişiklikleri yapıyor. Ancak Tesla’nın, otomobilleri için geliştirilmiş pillerin üretimi için akü üreticileriyle ortaklaşa 4680 tasarım ve teknolojisini birleştirme planları da devam ediyor. 

Aslında, LG Energy Solutions ve Samsung SDI dahil olmak üzere önde gelen pil üreticilerinden dördü, Tesla 4680 pil hücresinin kendi versiyonlarını oluşturma planlarını ayrı ayrı açıklamıştı.

Kore’den gelen aporlar, Tesla tedarik sözleşmesi için yarış hız kazandığından, şimdi hem LG hem de Samsung’un 4680 hücresinin örneklerinin üretimini tamamlamış olabileceğini gösteriyor. 

Rapor ayrıca, her iki şirketin de şu anda üretilen 4680 hücre numunesi üzerinde testler yürüttüğünü ve 2023’te pilin olası bir piyasaya sürülmesi için görüşler belirlediğini gösteriyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakElectrek

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here