Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung'un rekoru Galaxy S5'in oldu

Samsung’un rekoru Galaxy S5’in oldu

-

Samsung’un geçtiğimiz ay satışa sunduğu yeni Amiral Gemisi olan Galaxy S5, galaxy serilerinde tüm zamanların en yüksek satış rakamına ulaştı.

Kore’de yayınlanan raporda Samsung Galaxy S5 25 günde tam 10.000.000 adet sevkiyat yapmış. Bu tabi ki satış rakamları değil fakat yine de bir önceki modeli olan Galaxy S4’ü 2 gün farkla geçmiş oldu. Tabii bu rekorun en büyük etkisinin çok fazla ülkede satışa sunulmuş olması da var. Bu haberimizle beraber Samsung’un Galaxy serilerinin her geçen yıl satış rakamlarını daha da arttığını söylemek mümkün.

Bir de geçmiş yıl satışlarına göz atarsak, Galaxy’nin S4 modeli 27 günde 10 milyon rakamına ulaşmıştı. Galaxy S3 için bu rakam 50 günde sağlanmıştı. Galaxy S2 5 ayda 10 milyon satış rakamına ulaşmışken son olarak ilk galaxy serisi olan “S” modeli ise 10 ayda 10 milyon rakamına ulaşmıştı. Bir kıyaslama olması açısından Iphone rakamlarını da söylemekte yarar var. Apple yaptığı açıklamada geçtiğimiz ekim ayında sunduğu Iphone 5S ve Iphone 5C modellerini ilk haftada toplam 9 milyon adet satış rakamına ulaşmıştı. Tabi burada hangi modelin ne kadar sattığını bilmiyoruz :)

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here