Ana SayfaİpucuSave to Google ile İnternetsiz Ortamda İnternete Nasıl Girilir!

Save to Google ile İnternetsiz Ortamda İnternete Nasıl Girilir!

-

Samsung Galaxy Tab S8 FE, Yakında Satışa Çıkacak

Kasım 2021'de Samsung'un 2022'nin sonlarına doğru Galaxy Tab S8 FE adlı bir tablet piyasaya süreceği...

Teknoloji ve yazılım devi olan Google’ın yeni uygulaması ‘Save to Google‘ ile internetin olmadığı veya sağlıklı çekmediği yerlerde artık internetsiz internetin adımları atılmış oldu.

Sevindiniz değil mi ama hemen sevinmeyin zira İnternet bağlantısı olmadan internet sayfalarına erişimi sağlayan uygulama için bile halihazırda internete sahip olmanız gerekir. Kısaca kopyala sonra bak olarak adlandıracağımız “Save to Google” hayata geçti. “Save to Google” özelliği Google Chrome ile uyumlu olarak kullanılabilecek.

Teknoloji devleri arasında ismini en üst sıralara yazdıran Google, bundan böyle kullanıcıların istedikleri web sayfalarını daha sonra okumak için kaydetmelerine imkan tanıyan Pocket benzeri uygulamalara iddialı bir alternatif bulmuş oluyor. “Save to Google” adı verilen bu Chrome eklentisi daha önce biraz da sessiz sedasız hiç bir reklamı yapılmadan ekleniverdi.

Save to Google” özelliğini kullanmak için, ilk olarak eklentiyi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için Chrome Web Mağazasına gidin.

1-Buradan sol köşede ‘uzantılar bölümünü’ tıklayın.

2-Yukarıdaki arama motoruna ‘save to google drive‘ yazın. Ve arattırın.

3-Arama sonucunda ‘Google driver’a kaydet’ uygulaması çıkacak. Bu uygulamanın en sağında uzantıya ekle var onu tıklayacaksınız.

save to google drive

4-Ve karşınıza ‘uzantı eklensin mi’ diye onay isteyen pencere çıkacak. Siz de uzantı eklensin denen yazıya tıklayacaksınız.

save to google drive 2

Artık uygulama çalışmaya hazır.

save to google drive 3

5-Crome arama çubuğunun sağ köşesinde Googel Drive Kaydet Uygulaması simgesi çıkacak. Buranın üzerine fare ile gelip farenin sağ butonu ile tıklarsanız kaydetme seçenekleri ortaya çıkacak. Seçeneklere göz atıp ayarlamayı unutmayın. Kaydetmek için direkt bu simgenin üzerine basmanız yeterli olacak. Bilinmesi gereken önemli bir husus ise hangi site üzerinde bu işlemi yaparsanız kayıt o site üzerinden başlayacaktır.

İnternet ortamında iseniz istediğiniz web sitesini kopyalayabilir, internet ortamından çıktıktan sonra da yine web sayfasında gezinebilirsiniz. Buyurun size internetsiz internet!

-- Reklam --

Skullcandy’nin Yeni Oyun Kulaklıkları Son Derece Muazzam!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ses ürünleri üreticisi Skullcandy, müzikseverlere yönelik ürünleriyle tanınıyor. Marka, çıkarılabilir boom mikrofonlar, yerleşik fiziksel kontroller...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.