Ana SayfaİpucuSiri'nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

Apple’ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki, ‌Siri‌’nin kişilerinizin adlarını doğru bir şekilde söylemesine yardımcı olabilirsiniz. Bu makale nasıl yapılacağını açıklıyor.

Bazı isimleri ilk denemede ‌Siri‌ için doğru söylemek zor olabilir, ancak iPhone’unuzdaki kişinin kişisine eklenebilen bir alan türü sayesinde dijital asistana öğretebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar bunun nasıl yapıldığını gösterir.

‌iPhone‌ cihazınızda Kişiler uygulamasını başlatın.
Kişilerinizden bir kişi seçin.
Sağ üst köşedeki Düzenle‘ye dokunun.
“Notlar” bölümünün altında, alan ekle‘ye dokunun.
‌Siri‌’nin sorun yaşadığı ada bağlı olarak Telaffuz ilk adı veya Telaffuz ikinci adı‘nı seçin.
Ardından, telaffuz alanına dokunun ve adı fonetik olarak heceleyin (kulağa nasıl geliyorsa).
İşiniz bittiğinde sağ üst köşedeki Bitti‘ye dokunun.

‌Siri‌ adı bir daha söylediğinde fonetik yazımınızı takip edecektir. Unutmayın, kişi kartındaki Düzenle düğmesini kullanarak telaffuzu istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz