Snapdragon 835 İşlemcileri İle Gelecek Telefonlar

Akıllı telefonlar için hızlı bir gelişim sürecine geçildi. Birkaç sene öncesine kadar genel kullanımın pek fazla üzerine çıkamayan akıllı telefonlar artık bilgisayarların yapacağı işlemcileri bile yerine getirmeye başladı. Bu noktada hemen her akıllı telefon bileşeninin de geliştirilmeye başlandığını söylemek gerekiyor. Bu noktada en büyük gelişim gösterilen bileşenlerden bir tanesi de işlemciler oldu. Zira artık geliştirilen mobil işlemciler sayesinde bilgisayarların işlemci performanslarına yetişen işlemciler geliştirilmeye başlandı. Bu alanda son olarak ise Snapdragon 835 işlemcileri tanıtıldı. Qualcomm serisinin en başarılı işlemcilerinden biri olarak gösterilen yeni seri Snapdragon 835 serisi işlemcilerin üst segment akıllı telefonlara da hitap ettiğini söylemek gerek.

Eski modellere göre en az %40 oranında daha başarılı bir performans ortaya koyacağı düşünülen yeni seri işlemcilerin bunun dışında güç tüketiminin de bir hayli az olduğu belirtilmişti. Yapılan tanıtımda en çok dikkat çeken noktada yine güç tüketimi olmuştur. Nitekim Snapdragon 835 serisi ile beraber akıllı telefonların batarya sürelerinin de bir hayli artması bekleniyor. Bu noktada asıl merak edilen konu ise Snapdragon 835 serisi işlemcilerin hangi akıllı telefon modellerinde kullanılacağı oldu. Peki hangi akıllı telefon serilerinde Snapdragon 835 işlemci modellerini görebileceğiz? Daha detaylı oalrak bakalım.

Snapdragon 835 Alacak Üst Segment Akıllı Telefonlar

Snapdragon 835 Serili Samsung Galaxy S8

Bu noktada yeni seri işlemcilerin ilk olarak kullanılacağı telefonların Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları olduğu açıklandı. Zaten Snapdragon 835 serisinin tanıtımında da Samsung ortaklığının olduğu gözlenmişti.

Samsung Galaxy S8 içinde resmi tanıtım yapmamış olsa da telefonun yeni işlemcilerle beraber gelecek ilk marka olduğunu da neredeyse kesinleşti. Snapdragon 835 serisi ile gelecek olan amiral gemisinin özellikleri de şu an için net olarak belli değil. Fakat her ne kadar tanıtıma kadar olan dönemde teknik detaylar net olarak açıklanmasa da seride yer alacağı düşünülen bazı özelliklerde kesinleşmeye başladı.

Yeni seride kesinleşen özellikler arasında en çok dikkat çekeni ise sanal asistan özelliği. Siri yapımcısı şirketi satın almasının hemen ardından S8 serisine artık sanal asistan ekleyeceği kesinleşen Sasmung’un bunun için iki farklı ses kullanımı gerçekleştireceğini de belirtmişti. Tüm bu gelişmelerin dışında telefonda İris tarayıcısı gibi ekstra teknolojilerin yer alması da bekleniyor. Bunun dışında kalan özelliklerin ise tanıtımdan sonra belli olacağı düşünülüyor.

Snapdragon 835

Snapdragon 835

Oppo Find 9

Akıllı telefon pazarının yükselen modellerinden biri olarak gösterilen Oppo markasının Avrupa pazarına açılmasıyla beraber serinin Avrupa pazarı içinde yeni bir model hazırlığı içinde olduğu belirtilmişti. Yeni model için ise Oppo Find 9 ismi duyurulmuştu. Öncelikle bu modelde de henüz tanıtım olmadığı için resmi özelliklerin net olarak açıklanmadığını belirterek başlayalım.

Fakat diğer serilerden farklı olarak telefonun birçok özelliğinin de yakın kaynaklar tarafından paylaşıldığını da biliyoruz. Bu paylaşımlarla beraber telefonun 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacağı ekran teknolojisi için ise AMOLED ekran tercihi yapacağı iddia edildi. Çözünürlük değeri olarak 2K çözünürlük desteği sunacağı belirtilen serinin Snapdragon 835 serisi işlemcilerle gelmesi de bekleniyor.

oppo_find_9

Xiaomi Mi 6

Yeni seri işlemcilerle beraber piyasaya sürüleceği belirtilen modellerden birisi de Xiaomi Mi 6 serisi. Daha önce çerçevesiz ekranları ile beraber Mi Mix serisi ile akıllı telefon dünyasında tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başaran markanın bu kez amiral gemisi modeli ile beğeni toplayacağı düşünülüyor. Yeni seride ise üç farklı sistem kullanılacağı da belirtiliyor.

Bunlardan birisinin içerisinde ise Snapdragon 835 serisi işlemciler yer alacak. Üst segment üyesi olarak gösterilen yeni seri Snapdragon 835 işlemcili modelin teknik özellikleri de oldukça başarılı. Zira bu modelde markanın 4 GB Ram bellek miktarı kullanması ve ek olarak 32 GB depolama alanı sunulacağı da belirtilmişti. Snapdragon 835 serisinin dışında diğer modellerinde üretilip üretilmeyeceği henüz kesin değil. Zira marka bu konuda kullanıcılardan da yorumlarını istemiş ve hangi seri işlemci ile telefonların piyasaya sürülmesi konusunda geri bildirimler incelenmeye başlamıştı.

Xiaomi-Mi-6

Surface Phone

Nokia’nın kısa süre sonra kendi akıllı telefon serileri ile yeniden piyasaya giriş yapacağını biliyoruz. Uzun bir süreden sonra Nokia’nın ilk akıllı telefonun kendi adı ile yayınlanacağının ortaya çıkması durumunda ise en büyük ilgi Microsoft’a gösterilmişti. Zira bu kararın ardından Microsoft çatısı altında çalışan markanın Microsoft telefonlarının sonunu getireceği düşünülüyordu.

Fakat aslında durum beklenenden farklı gelişti. Zira Nokia’nın yeni seri akıllı telefonlarının hemen ardından marka üst segment yeni akıllı telefonlarının duyurusunu da yaptı. Surface Phone olarak adlandırılacağı açıklanan yeni akıllı telefonun ilk özellikleri de ortaya çıktı. Üst seviye telefon olması beklenen serinin Snapdragon 835 serili işlemcileri ile beraber geleceğini de belirtelim. Bunun dışında modelin 6 GB ve 4 GB Ram olarak iiki farklı versiyonunun da sunulacağı düşünülüyor.

surface-phone

Yeni serilerin çıkışına kadar olan dönemde şu an için en çok tercih edilen akıllı telefonları görmek isterseniz üst segment akıllı telefonlar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0