Ana SayfaİpucuSSK Hizmet Dökümü Sorgulama

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

-

TC kimlik numarası ile SGK Sorgulama işlemleri çok kolay, SSK SGK borç sorgulama, SSK SGK prim sorgulama işlemleri artık parmaklarınızın ucunda. Vatandaşların yaşamı SSK ve SGK işlemleri ile daha da kolaylaşıyor.

Günlük yaşantımızda her işlemi internet üzerinden yapıyoruz, peki sigorta bilgilerimizi, SSK hizmet dökümü‘nü nasıl sorgulayacağımızı biliyor musunuz ? Bunun cevabı ve tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken kimliğinizi elinize almanız, bundan sonra elinize bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi alarak https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresine tıklamak.

ssk-hizmet-sorgulama

Bu aşamadan sonra size iki adet seçenek sunulacak “T.C.” ve “YABANCI” olmak üzere iki seçenekten Türk iseniz biri yabancı ülkeden emekli vs iseniz YABANCI seçeneğini seçmelisiniz.

T.C. seçildikten sonra size kişisel bilgilerinizi doldurmamızı izteyen bir ekran gelecek. İstenecek bilgileri bizler kendi adımıza örnek olması için dolduralım.

  • T.C. Kimlik Numarası (11111111111)
  • İl (İzmir)
  • Doğum Yılı (2014)
  • Cilt Numarası (0000)
  • Güvenlik Kodu (resimde belirtilen güvenlik doğrulaması yani kişisel bilginiz değildir)
ssk-hizmet-sorgulama-1

Alanları kendinize göre doldurduktan sonra yapmanız gereken “Bilgileri Sorgula” tuşuna tıklamak, bu aşamadan sonra karşınıza SSK Hizmet Dökümü Sorgulama sayfası açılacak ve sorgulamanızı başarılı biçimde yapabileceksiniz.

Bilemediğiniz veya soracak olan sorularınız var ise Sosyal Güvenlik Kurumuna sorabilirsiniz, bu yazımız sadece bilgilendirme amaçlı olup herhangi bir resmi bilgi vermemektedir.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.