Ana SayfaİpucuTeknoloji Nedir?

Teknoloji Nedir?

-

Diablo IV Çıkış Tarihi Açıklandı!

Oyun sektörü son zamanlarda oldukça hareketli geçmeye başladı oyun sektöründe adından çokça söz ettiren Diablo...

Günümüzde neredeyse attığımız her adımda bir teknoloji bulmamız mümkün, peki teknoloji nedir? Sürekli olarak söylenen bu teknolojinin gerçek anlamı nedir? Sorularına bu haberimiz üzerinden en net cevabı vereceğiz.

İlk olarak yürüdüğümüz her adım artık teknoloji diyebiliriz, tabii ki dünyanın her yerinde teknoloji var denemez, zira gelişmemiş ülkeler hala cep telefonu nedir bilmezken biz günümüzde 2 bin tl değerinde cep telefonlarımızın eskidiğini düşünüyoruz ve bir yenisini almayı tercih ediyoruz.

Teknoloji genel anlamıyla elektronik alet olan her yerde diyebiliriz, yani elektrik dahi bir teknoloji olarak sayılabilir, zira elektrik olmasa dünya üzerinde bulunan tüm teknoloji boşuna diyebiliriz.

Kısaca teknoloji

Kısaca teknolojiye değinecek olursak, akıllı cep telefonları bir teknolojidir, akıllı ev sistemleri bir teknolojidir, kullandığınız notebook bir teknolojidir, kullandığınız internet bir teknolojidir, kısacası bu sürekli olarak dünya var olduğu sürece devam edecek diyebiliriz.

-- Reklam --

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları yanında filmleri ile birçok...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz