Ana SayfaİpucuTelefon Samsung Yazısında Kalıyor

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor

Samsung yazısında telefonunuz takılmaya başladı ise, servise göndermeden uygulayabileceğiniz birkaç çözümü sizler için sıraladık...

-

Telefonumuz açılmadığında, sorunu gidermek için kendimizi çok kısıtlı hissediyoruz. Çünkü soft-brick olarak tabir edilen yazılımsal hata, sorun giderme konusunda çok fazla seçenek sunmuyor. Peki soft-brick olduğunu nasıl anlarız. Cevap: Telefonunuz Samsung logosunda takılı kalır, açılmaz.

Telefonunuzun Samsung logosunda takılı kalmasının birkaç nedeni olabilir. Fakat bu durumda telefonunuz kurtarılmayacak gibi değildir. Bu gibi sorunları kendiniz bile halledebilirsiniz.

Sizlere telefon neden Samsung logosunda telefon takılı kalır. Bunun çözümleri nelerdir gibi sorunlara karşı ayrıntılı bir liste hazırladık. Sorunları teşhis etmek, çözümün yarısını tamamlamaktadır.

Samsung Yazısında Telefon Neden Takılıyor?

1. Yazılımsal Hatalar

Telefonunuzun başlamama nedenlerinden biri, yazılımda soruna neden olabilecek birçok hata yüzünden kaynaklanmaktadır. Hatalı yazılımlar, ancak yazılım güncellenerek çözülebilir. Üreticiler güncel hataları ve yazılımdaki sorunları çözebilmelerini sağlamak için düzenli olarak yeni güncellemeler geliştirirler.

2. Modlu Yazılımlar

Android yazılımı kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Telefonlarınızı daha iyi hale getirmek için bu özelleştirmeleri deneyebillirsiniz. Ancak bazı durumlarda işler ters gidebilir. Böyle durumlarda telefonunuz ya hiç açılmaz yada Samsung logosunda takılı kalır.

Ayrıca bkz: En İyi Samsung Galaxy Telefonlar 2019

3. Güncellemenin Yarıda Kalması

Telefonunuza gelen yazılım güncellemesi gerektiği gibi tamamlanmamış ve ön yüklemesi bitmemişse, bu sorunla karşılaşmanız oldukça doğaldır. Bu nedenle telefonunuzda, güncelleme yapılırken, güncellenme sırasında batarya olmadığından, ya da en az dolu bir bataryaya sahip olmak önemlidir.

4. Zararlı Uygulamalar

Telefonunuzda üst düzey değişiklik yaparken, kötü amaçlı bir yazılım kullandığınızda bu gibi bir durumun olması söz konusudur. Google Mağazası’nın dışından apk olarak bir uygulamayı indirdiğinizde bu gibi sorunlarla karşılaşmanız olasıdır.

Birçok uygulamanın içerisinde, cihazınızın yazılımına zarar verebilecek ve anormal davranmasını sağlayabilecek kötü amaçlı kodlar ve virüsler vardır. Bu tür sorunları önlemek için, tüm uygulamaların Google Mağazasından indirildiğinden emin olmalısınız.

Ayrıca bkz: Portre Çekim İçin En İyi Diyafram Açıklığı ve Odak Uzaklığı Nedir?

Samsung Yazısında Kalan Telefon Nasıl Düzeltilir?

1. Çözüm: Soft Reset

Bu sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk adımlardan birisi, logo ekranında telefon takılı kalmadan, yeniden başlatma işlemi yapmalısınız. Soft Reset olarak adlandırılan bu yöntemle telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Soft reset kullanımı farklı cihazlarda değişiklik gösterebilir. Genelde güç düğmesine 8-10 saniye kadar basılı tutmanız gereklidir. Ancak bazı durumlarda, Güç ve Sesi Açma düğmesine aynı anda 8 ila 10 saniye basılı tutulması gerekir.

2. Çözüm: Cihazı Şarj Edin

Bataryanızın son zamanlarda çok fazla ısınması veya şişmesini gözlemlediyseniz, bataryanızın ömrü bitmek üzeredir. Bu gibi durumlarda da cihazınızın kapanma olasılığı vardır. Bazen bataryanız %40 iken, bir anda kapanır.

Bu gibi durumlar bir anda çalışan motoru durdurmak gibi telefonun aniden çalışmasını sonlandırır ve Samsung yazısında takılı kalmayla sonuçlanır. Cihazınızın bir süre şarj olmasını bekleyin ve sonra tekrar açın. İşe yaraması muhtemeldir.

3. Çözüm: Farklı Bir Şarj Yöntemi Deneyin

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor

Telefonunuzun veya tabletinizin şarj cihazı artık şarj etmiyor ise, bir USB kablosu kullanmayı deneyin. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Şayet zaten bu şekilde şarj ediyorduysanız o halde normal sarj etmeye çalışın.

Ancak bunu yaparken şarj aletinizin ve USB kablonuzun çalıştığından emin olun. Başka telefonlarda kontrol ettikten sonra tekrar deneyin. İşte görecektir.

Ayrıca bkz: Android İçin En İyi Müzik Çalar Uygulamaları 2019

4. Çözüm: Telefonunuzun Önbellek Yapılandırmasını Silin

Telefonunuzun önbellek yapılandırmasını silmek, bozulan ve telefonun kapanmasına neden olabilecek önbellek dosyalarını kaldırmanıza olanak sağlar. Bozuk önbellek dosyaları, telefonun açılmamasındaki en büyük etmenlerden birisidir.

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor

Bu önbellek dosyaları geçicidir. Yani siz sildiğinizde telefon açılırken yeniden oluşturulur. Önbellek bölümünü silmek için, belirli bir tuş kombinasyonuna basmanız ve bilgisayarların BIOS kısmı gibi olan Recovery moduna girmeniz gerekmektedir.

 • Bunun için Güç düğmesi, Ses Kısma düğmesi, Home tuşuna aynı anda basılı tutun.

Telefonun önbellek yapılandırmasını silmek için aşağıdaki yolu izleyin;

 1. Güç düğmesi, Ses Kısma düğmesi, Home tuşuna aynı anda basılı tutun.
 2. Android simgesini gördükten sonra elinizi Güç düğmesinden kaldırın. Ancak Recory ekranı açılana kadar diğer iki tuşa basmaya devam edin.
 3. Burada birçok seçenek göreceksiniz. Ses kısma tuşunu kullanarak, Wipe Cache Partition bölümüne gelin.
 4. Güç tuşunu kullanarak bu seçeneği seçin. Bununla birlikte önbellek yapılandırması silinecektir.

İşlem tamamlandığında, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır. Bu sürede de yeni önbellek dosyaları telefonunuz tarafından oluşturulur. İşlemin tamamını başarılı bir şekilde gerçekleştirebildiyseniz, muhtemeln artık telefonunuza kavuşabilirsiniz.

Ayrıca bkz: En İyi Çin Malı Telefonlar 2019

Ancak cihazınız önbellek bölümünü sildikten sonra bile açılmaz veya şarj olmazsa, son çare olarak telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Bunu da yukarıdaki yöntemle aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bu sefer Wipe/Data Factory Reset seçeneği kullanmalısınız.

5. Çözüm: Telefonunuzun Resmi Suite Uygulamasını Kullanın

Bu sorunlarla karşılaşıyorsanız ve telefonunuz açılmıyorsa, cihazınızı bilgisayarra bağlamayı ve cihazın üreticisinin özel PC suite’ini kullanmayı denemek akıllıca olacaktır.

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor

Akıllı telefonların kendi PC paketlerine sahip olması, telefonun üreticisine bağlı olarak Samsung akıllı telefonlarının Samsung Kies kullanması ve LG telefonların da LG PC suite gibi programlardır.

Ayrıca bkz: En İyi Android Strateji Oyunları 2019

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

17 YORUMLAR
 1. Eğer Telefonunuza Root İşlemi Yapılmışsa Ve Rootu Kaldırmaya Çalışılmışsa Telefon Otomatik Yeniden Başlar Ve telefonunuzu Açmayabilir Bu Yüzden Tekrar Root Atman Gerekir Ve Sorun Çözülür.

 2. Samsung Note 5 telefonumda Google play hizmetleri sürekli durduruluyor uyarısı geliyordu. Format atayım derken Odin e girmişim. Odin den çıktım telefon logo da takılı kaldı.
  Format atamıyorum başka bir yere girmiyo.
  Ses kapatma ve güç tuşundan kapatmayı denedim aynı yere geliyor

 3. naptısamolmadı samsung ekranında kalıyor napmam lazım güncelledim olmadı sıfırladım olmadı şarza taktım olmadı rom yükledikten sonra açılmadı tekrar

 4. Evet arkadaşlar bende de aynı sorun var dı Samsung Galaxy j3 2016 telefon ekranında Samsung yazısı kaldı takılı kaldı açılmıyor reset attım olmadı bana bir çözüm bulabilirmisiniz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here