Ana SayfaKripto ParaTesla, 2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Bulunduruyor!

Tesla, 2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Bulunduruyor!

Tesla, bugün paylaştığı haber ile Bitcoin dünyasında olduklarını yeniledi. Bugün yapılan açıklama ile Tesla, 2 milyar dolar değerinde Bitcoin bulundurduğunu açıkladı.

-

Sony ve Honda, kullanıcılarını filmlerle ve PS5 ile cezbedecek

Sony ve Honda, Sony'nin Vision-S 02 prototipini CES 2022'de tanıtmasının ve halktan çok sıcak bir...

Dünyanın en büyük girişimcilerinden Elon Musk’ın otomobil firması olan Tesla, bugün paylaştığı haber ile Bitcoin dünyasında olduklarını yeniledi. Bugün yapılan açıklama ile Tesla, 2 milyar dolar değerinde Bitcoin bulundurduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz 2021 yılında Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin yatırımı yapmıştı. Ayrıca Tesla kullanıcıların Bitcoin ile beraber otomobil satın almasını onaylamıştı. Özellikle Bitcoin’e önen gösteren Tesla, geçen dönemlerde Bitcoin dünyasında geri adım atmıştı. Tesla yaptığı açıklama ile Bitcoin’in dünya ekosistemine zarar verdiğini dile getirmişti.

Bugün öğlen saatlerinde Bitcoin ile Tesla arasında SEC üzerinden bir anlaşma gündeme bomba gibi düştü. Yapılan açıklamaya göre, Tesla’nın elinde şu an tam 2 milyar dolar değerinde dolar değerinde Bitcoin rezervi bulunuyor. Tesla her geçen gün Bitcoin dünyasına yatırım yapmaya devam ediyor.

bitcoin tesla

Elon Musk yaptığı açıklamada “Bir bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Ve sanırım Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde..” söylemlerini paylaştı.

Bildiğiniz üzere 2022 yılında Tesla, Türkiye piyasasına adım atacak. Artık Tesla’nın ürünleri ülkemizde yer alacak. Yükselen dolar kuruna bağlı olarak Tesla’nın araçları 1 milyon ₺ değerinden fazla olacak.

Türk Otomotiv Sektörü 2,2 Milyar Dolarlık İhracat Rekoru Kırdı

-- Reklam --

OnePlus 11’in renk seçenekleri belli oldu

Birkaç ay önce sızdırılan OnePlus 11'in (eski adıyla 11 Pro) render görüntüleri, akıllı telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Görüntüler, akıllı...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz