TTNET Adil Kullanım Kotasını Kaldırma

Her ne kadar interneti “sınırsız internet” başlığı altında aylık ödeme ile satın alsanız da, TTNET ve diğer internet sağlayıcılarının “TTNet Adil Kullanım Kotası” kısaca AKK ile sizleri kısıtladığı bir gerçek. Sınırsız başlığı altında sınırlı internet satmak, ne kadar doğru, ne kadar yanlış tartışılır diyebiliriz.

“TTNET adil kullanım kotası nasıl kaldırılır?” diye soruyorsanız, tam yerindesiniz demektir. Daha önceki yazımızda detaylı olarak “AKK nasıl kaldırılır?” başlığını konu almıştık. Adil kullanım kotasını modeminiz ile yenmek mümkün, tabi eğer modeminiz gerekli özellikleri içerisinde barındırıyorsa…

Adil kullanım kotasını ortadan kaldırmak, maksimum hızda indirme yapmak istiyorsanız, ilk olarak modem arayüzüne giriş yapmak için “192.168.2.1 veya 192.168.1.1” adreslerinden birine giriş yaparak modem arayüzüne geçiş sağlayın. Daha sonra sınırsız internet, adil kullanım kotasını pasifleştirmek için aşağıdaki bağlantıdaki yöntemleri adım adım uygulayın.

Adil kullanım kotası (AKK) kaldırma!

Not: Adil kullanım kotasına göre gerekli limiti aştığınızda hızınız 3 Mbps’a düşecektir. Adil kullanım kotası kaldırma adımlarını uyguladıktan sonra, internet hızınız maksimum satın aldığınız hıza kadar ulaşır, yani 16 Mbps’a sahip bir hattınız varsa, AKK kaldırdıktan sonra yine bu hızda indirme yapabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0