Tuzak ağlara dikkat edin

Günümüzün en çok tartışılan konularından bir tanesi olan siber tehditler gün geçtikçe artıyor ve kişisel güvenliği risk altına alıyor, kişisel güvenliğin yanı sıra kurumsal şirketlerin de hedef haline gelmesinden dolayı şirketlerde bilgisayarları artık daha fazla korumak istiyor.

Genel olarak sadece hackerlar tarafından değil normal bir işlem yapan kullanıcı tarafından bile yapılabilecek saldırılar şirketleri etkilemez ancak yapılan her bir tehdit tüm internet dünyasını etkiliyor.

Siber saldırıların aksine bilgisayarlar üzerinden tuzak ağlara düşmekte kişisel verilerinizi etkiliyor, örneğin BlackBerry cihazlara Android uygulama yüklemek için yapılan Snap uygulamasının Google Chrome Playbook eklentisiyle cihazın İp adresi eklentiye yazılıyor ve cihaza gelişim hakkı veriliyor.

Google bu ağın tuzak olduğu konusunda kullanıcıları uyarsa da kullanıcılar gelişmiş seçeneğini işaretleyerek bu tuzak ağına erişim izni veriyor ve cihazlarına erişim hakkını diğer kötü niyetli kişilere veriyorlar.

Bu gibi ağlara hiçbir zaman herhangi bir İp adresi vermenizi önermiyoruz, şirketler kurumsal olarak veya bireysel kişisel olarak bu ağlara erişim izni vermeniz önerilmez.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0