Ana SayfaAkıllı TelefonVivo Benzersiz Bir Telefon Patenti Aldı!

Vivo Benzersiz Bir Telefon Patenti Aldı!

Patentteki akıllı telefonun tasarımı iPod Classic'e oldukça benziyor. Başka bir deyişle, ön panelin yarısını kaplayan fiziksel bir düğmeye sahip olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu daire düğme alt yarıda bulunurken, ekran paneli ön tarafın geri kalanını kaplıyor. Akıllı telefonların fiziksel düğmelere ihtiyaç duymadan tıklama görevlerini yerine getirebildiği düşünüldüğünde, bu piyasada oldukça garip.

-

Vivo kısa süre önce CNIPA’ya (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) iki patent başvurusunda bulundu. Patentlerden biri Apple iPod benzeri tasarıma sahip bir akıllı telefonu ortaya çıkarırken, ikinci patent şirketin yeni bir Zen serisi telefonu da piyasaya sürebileceğini ima ediyor.

Patentteki akıllı telefonun tasarımı iPod Classic’e oldukça benziyor. Başka bir deyişle, ön panelin yarısını kaplayan fiziksel bir düğmeye sahip olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu daire düğme alt yarıda bulunurken, ekran paneli ön tarafın geri kalanını kaplıyor. Akıllı telefonların fiziksel düğmelere ihtiyaç duymadan tıklama görevlerini yerine getirebildiği düşünüldüğünde, bu piyasada oldukça garip.

Ayrıca, CNIPA web sitesinde bu cihazdan cep telefonu olarak açıkça bahsedildiği için iPod benzeri bir ürün değil. Bu benzersiz ve ilginç bir cihaz veya yalnızca çok özel amacı olan bir telefon olabilir. Patentli resimlere baktığımızda, telefonda yalnızca dört düğme olduğunu görebiliriz; bu, metalik bir çerçeve gibi görünen oldukça standart bir tasarımdan oluşuyor.

İlginizi Çekebilir: Vivo Y21, Helio P35 Yonga Seti ve 5.000 mAh Pil Tanıtıldı

Çinli telefon üreticisi, görünüşe göre yeni bir Zen serisi akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. Bu cihaz, arkada dairesel bir kamera modülüne sahipken, ön kısımda bir delikli selfie kamerası bulunuyor. Dikkate değer tek özellik, cihazın arka panelindeki Zen markası diyebiliriz. Arkada sadece tek bir kamera olduğu göründüğü için, muhtemelen Zen serisinde bütçe veya giriş seviyesi bir cihaz olarak satışa sunulacak.

İlginizi Çekebilir: Vivo, Superzoom Kamera Teknolojisiyle Nefesleri Kesti

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here