Ana SayfaİpucuWhatsApp çağrı bağlantıları nasıl oluşturulur ve paylaşılır?

WhatsApp çağrı bağlantıları nasıl oluşturulur ve paylaşılır?

Yapması çok kolay, üç veya daha az dokunuşla fazla paylaşım yapıyor olacaksınız.

-

ZTE Blade V40’ın Tasarımı Ortaya Çıktı!

ZTE, birinci sınıf akıllı telefonların yanı sıra orta sınıf ve ucuz telefonlar sunuyor ve şirket...

WhatsApp, onu tüm zamanların en sevdiğimiz uygulamalarından biri haline getiren çok platformlu mesajlaşma beğenileriyle, yıllardır özelliklerini sessizce geliştiriyor. Peki WhatsApp çağrı bağlantılarının nesi var? Bu kullanışlı küçük bağlantılar, WhatsApp aramalarını herkesin istediği zaman katılabileceği uzun vadeli bağlantılara dönüştürür. Daha da iyisi, yalnızca birkaç dokunuşla bir arama bağlantısı oluşturabilirsiniz. Nasıl olduğunu bilmek ister misin? Hadi başlayalım.

Neden WhatsApp çağrı bağlantıları?

WhatsApp aramaları zaten bu kadar basit olduğuna göre, bir arama bağlantısının amacı tam olarak nedir ve kimin içindir? Küçük işletmeler, gruplar ve topluluklar sohbete yeni girdi. Paylaşılabilir bağlantılar, insanların istedikleri zaman bağlantıya girip çıkabileceği uzun vadeli “hedefler” oluşturarak WhatsApp’ta basitleştirilmiş video konferansın kapılarını açar.

Yani, WhatsApp aramaları arkadaşlarınızı arayıp bir kahve içmeye davet etmek içinse; WhatsApp arama bağlantıları kahve dükkanının kendisidir. İnsanlar istedikleri gibi gelip gidebilir – siz orada olmasanız bile.

WhatsApp çağrı bağlantısı nasıl oluşturulur?

Başlamadan önce: WhatsApp uyumlu herhangi bir Android veya iOS cihazından arama bağlantıları oluşturabilirsiniz, ancak bu işlemi bir Samsung Galaxy S21 FE‘de gerçekleştirdik.

Şu anda WhatsApp’ın Masaüstü veya Web sürümlerinden arama bağlantıları oluşturamazsınız. (En azından şimdilik)

 1. Android veya iPhone’unuzda WhatsApp‘ı açın.
 2. Aramalar sekmesini seçin.
 3. Aramalar sekmesinde, ekranın üst üçte birlik bölümündeki Arama Bağlantısı Oluştur‘a dokunun.
 4. Bu bağlantı için sesli veya görüntülü aramalar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, arama bağlantısı oluştur ekranından Arama Türü bağlantısına dokunun.
 5. Ardından, görüntülü veya sesli aramayı tercih edip etmeyeceğinizi seçmek için radyo menüsünü kullanabilirsiniz.
 6. Aynı çağrı bağlantısı ekranında, bağlantıyı görüntüleyebilir ve paylaşmak için üç seçenekten birini seçebilirsiniz:
  • WhatsApp Üzerinden Bağlantı Gönder – WhatsApp platformunda paylaşımlar.
  • Bağlantıyı Kopyala – diğer platformlarda veya e-postalarda göndermek için idealdir.
  • Bağlantıyı Paylaş – doğrudan diğer uygulamalara göndermek için telefonunuzun paylaşım penceresini tetikler.

Bu yeni özelliğin sınırlamaları var mı?

WhatsApp’ın grup araması başına 32 katılımcı sınırı vardır—arama bağlantıları da dahil olmak üzere, daha büyük kuruluşlar için işlevselliği etkili bir şekilde sınırlandırır. Diğer bir sınırlama ise, istediğiniz kadar bağlantı oluşturabilmenize rağmen, tüm arama bağlantılarının 90 gün sonra sona ermesidir. Bu nedenle, örneğin takvim davetleri için kullanıyorsanız, birkaç ayda bir yeni toplantı bağlantıları oluşturmanız gerekir.

Bahsedildiği gibi, dikkat edilmesi gereken en önemli uyarı, çağrı bağlantısı özelliğinin şu anda yalnızca WhatsApp’ın mobil ve tablet sürümlerinde çalıştığıdır – WhatsApp platformunun masaüstü veya web sürümleri kullanıma sunulmamıştır. Bir arama bağlantısına masaüstünden bile katılamazsınız; sizden uygulamayı indirmenizi ister.

Sırada WhatsApping mi var?

Artık arama bağlantıları oluşturmaya hazır olduğunuza göre, devam edebilir ve gönülsüzce ve büyük bir vazgeçme ile bağlantı paylaşabilirsiniz. Zararsız bir ekleme gibi görünse de arama bağlantıları, dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamasını zirvede tutmak için WhatsApp genel merkezindeki daha büyük bir stratejinin parçasıdır.

Topluluk sohbetleri, çoklu telefon mesajlaşması ve hatta anketler gibi özellikler sürekli kullanıma sunuluyor ve WhatsApp’ın daha küçük işyerleri için daha güçlü ve iş dostu bir uygulama olarak ufkunu genişletiyor. Çağrı bağlantısı işlevi, bunca yıldan sonra bile piyasadaki en iyi uygulamalardan biri için ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyor.

-- Reklam --

6G Teknolojisi Avrupa’ya Geçti – Uygulamalar Hızlanıyor!

İletişim teknolojileri tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Bunun son örneği de yavaş yavaş yaygınlaşan 5G teknolojisi. Ancak uygulanabilirlik açısından bu ilerleme beklenen hızda...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz