Ana SayfaMobil UygulamalarWhatsApp'ın az bilinen 8 özelliği!

WhatsApp’ın az bilinen 8 özelliği!

-

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma, iletişim uygulaması diyebileceğimiz WhatsApp‘ın bu özelliklerini biliyor muydunuz? WhatsApp az bilinen 8 işlevsel özelliğini sizler için sıralıyoruz. En çok indirilen ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan WhatsApp’ın bilinmeyen, az bilinen 8 özelliği;

  1. WhatsApp sadece iOS, Android veya Windows Mobile gibi platformlarda değil, bilgisayar üzerinde de kullanılabilir bir iletişim platformudur. Yani WhatsApp’ı bilgisayarınızdan da uygulamaya gerek duymadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için web.whatsapp.com adresine gittikten sonra telefonunuzdan QR kod okutmak yeterli olacaktır, daha sonra mesajlarınıza web üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.
  2. WhatsApp üzerinde grup sohbetleri vazgeçilmez diyebiliriz, fakat öyle zamanlar oluyor ki grup sohbetlerinden gelen bildirimler canınızı acayip şekilde sıkabiliyor, telefon sürekli titriyor veya bildirim sesi geliyor. Grup sohbetlerinden çıkarak bu bildirimlerin gelmesini engelleyebilirsiniz. Veya WhatsApp’ın bu tür problemler için sunduğu “sessize al” modunu kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için sohbetin üzerine gelerek “Sessiz” seçeneğini “8 saat, 1 hafta veya 1 yıl” gibi seçeneklerle etkinleştirebilirsiniz.
  3. iOS WhatsApp uygulaması üzerinde sohbeti sola doğru sürükleyerek bilgi butonunu (i) kullandığınızda mesajın ne zaman iletildiği gibi bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.
  4. WhatsApp binlerce mesaj atmış olabilirsiniz, peki bu mesajlara daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz gerçeğini hiç düşündünüz mü? Mesajları WhatsApp silmeden önce “Sohbeti E-Postala” seçeneğine tıklayarak sohbet geçmişinizi e-posta adresinize gönderebilir, yedekleyebilirsiniz.
  5. Android için WhatsApp’ın kısayol özelliği yer alıyor, bu özellik sayesinde kilit ekranında sık konuştuğunuz kişilere hızlı mesaj atma işlevine sahip oluyorsunuz. Özelliği kullanmak için “Menu -> Diğer -> Kısayol Ekle” yollarını takip edebilirsiniz.
  6.  “Son görülme” WhatsApp’ın en problemli özelliklerinden bir tanesi diyebiliriz, (özellikle sevgiliniz varsa :) ), eğer rehberinizdeki kişilerin son görülme tarihini ve saatini görmemesini istiyorsanız, “Hesap -> Gizlilik” yolunu izleyerek son görülmeyi gizleyebilirsiniz.
  7. WhatsApp üzerinde konum paylaşmakta mümkün, bu özellik sayesinde arkadaşlarınıza bulunduğunuz noktayı belirtebilirsiniz, özelliği kullanmak için Android veya iOS telefonunuzda GPS ayarının açık olması gerekmekte.
  8. Son olarak, uygulamanın silinmesi veya telefonunuzun bozulması gibi durumlar için, WhatsApp üzerinde sohbet yedeğinizi almak mümkün. Bu özellik sayesinde WhatsApp konuşmalarınızı, konuşmalardaki fotoğrafları yedekleyebilirsiniz. WhatsApp yedekleme için “Sohbet ayarı – > Sohbet yedekleme” yolunu izleyebilirsiniz.
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here