Ana SayfaİpucuWi-Fi sinyal arttırma yöntemleri!

Wi-Fi sinyal arttırma yöntemleri!

-

Wi-Fi sinyal gücü arttırma

Günümüzde iş yerimizde, evlerimizde internete bağlanmak için en sık kullandığımız yöntemlerden bir tanesi, kablosuz internet olan Wi-Fi oldu diyebiliriz. Kablosuz bağlantı her ne kadar sizi kablolardan kurtarıp, bir çok cihazınızı aynı anda internete bağlayabilse de, en kötü yanlarından bir tanesi de sinyal yetersizliği diyebiliriz. Peki Wi-Fi bağlantı performansını nasıl arttırabiliriz?

İlk olarak Wi-Fi bağlantısından en iyi performansı almak için, evinizin veya iş yerinizin orta yerine modemi kurmanız gerekiyor ki tüm odalardan sinyal alın. Orta yerde modemin durması sizi rahatsız ediyorsa, iki küçük vida ile modeminizi tavana monte edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ev veya iş yerinizin her yerinden bağlantı sağlayabilmek için aşağıdaki gibi Wi-Fi dağıtıcı cihazlardan da yararlanabilirsiniz

wi-fi (1)

Eğer bunun için para ödemek istemiyorum diyorsanız, Windows 7 ile birlikte gelen bir özellikten yararlanabilirsiniz. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın Wi-Fi alıcı modemini kullanarak, Wi-Fi dağıtıcıya dönüştürmeniz mümkün. Eğer Windows 7’nin bu özelliğini ayarlamakla uğraşmak istemiyorum diyorsanız, BURADAKİ bağlantıya tıklayarak basit bir program ile kendi Wi-Fi bağlantı noktanızı oluşturabilirsiniz.

Bu yöntem ile, bilgisayarınızı dağıtıcı modeme dönüştürüp Wi-Fi ağınızı genişletmiş olacaksınız ki bu sayede evinizin veya iş yerinizin her yerinden bağlantı sağlama imkanı yaratabilirsiniz. Yukarıdaki programın ücretsiz olduğunu da belirtelim. Gelişmeler, yeni haberler ve ipuçları için takipte kalınız.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here