Ana SayfaİpucuWindows 10 İçin En İyi Programlar

Windows 10 İçin En İyi Programlar

2020 yılında birbirinden güzel Windows 10 programlarının en iyilerini sizler için sıraladık. Üstelik sürekli olarak güncellemeye devam ediyoruz...

-

Sürekli güncellenene Windows 10, kendi uygulama mağazasında binlerce ücretli ücretsiz uygulamayı barındıryor. Bu makalemizde de sizlere Windows 10 için en iyi programlar hangileri bunun için kısa bir rehber hazırladık.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemini faydalı araç ve özelliklerle güncellemek için iyi bir iş çıkardı. Ancak yine de birçok üçüncü taraf uygulaması için yer var. Yeni bir bilgisayar aldıysanız, deneyiminizi ve belki de yaşamınızı iyileştirecek bazı favori Windows uygulamaları bulmak mümkün.

İşte 2020 Yılında İndirebileceğiniz Windows 10 için En İyi Programlar

Microsoft Yapılacaklar Listesi Oluşturma

Planlama, liste oluşturma ve işbirliği için halihazırda bir uygulamanız yoksa, Microsoft Yapılacaklar sizin için harika bir seçenektir. Uygulama, üretkenliğinizi artırmanıza ve stres seviyenizi azaltmanıza olanak tanır.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Önerilen görevler içeren kişiselleştirilmiş bir günlük planlayıcıya sahip, odaklanmış bir Günüm görünümüyle birlikte gelir. Diğer harika özellikler, Outlook e-postası ve Yapılacaklar arasında görevleri senkronize etmeyi içerir.

FlashQuiz

Çalışırken hiç flash kart kullandınız mı? Bunu yapmasanız bile, cihazınızda FlashQuiz’i kesinlikle kontrol etmelisiniz, çünkü bu kartlar daha verimli çalışmanıza olanak tanır.

Uygulamada, dünya bayrakları, dünya başkentleri, dünya para birimleri ve periyodik tablo gibi şeyleri ezberlemenizi sağlayacak çeşitli flash kartlar bulunur.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Bunlara ek olarak dahil edilen flash kartlar sizin çalışmak istediğiniz alanlara sahip değilse, odaklanmak istediğiniz konuyu ezberlemenize yardımcı olacak metin, resim ve ses dosyalarından oluşan kendi flash kartlarınızı oluşturabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Adobe, muhtemelen kişiselleştirme üzerine çalışan en iyi program yapımcılarından birisi. Tüm programlarına erişmek için ücret ödemeniz gerekebilir. Ancak Windows 10 için Photoshop’un ücretsiz bir sürümü vardır – Adobe Photoshop Express.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Bu program Photoshop’taki fotoğraf düzenleme araçlarına sınırlı erişim sağlar. Fakat sınırlı haliyle bile çok sayıda özel çalışma yapmanızı mümkün kılar. Photoshop’a aşina iseniz ve bazı resimler üzerinde çalışmak istiyorsanız, ancak uygulamanın tam özellik setine erişmeniz gerekmiyorsa, bu çok kullanışlı bir araçtır.

Pandora

Herkesin kendi favori müzik servisi vardır. Bu yüzden burada tercih ettiğiniz uygulamayı değiştirmek için çekinmeyin. Pandora, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için güçlü bir uygulama geliştirerek en sevdiğiniz şarkıları kolayca yayınlamanızı sağlar.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Bu uygulama aynı zamanda Xbox One ile uyumluluğa sahip ve genellikle Spotify ve Audiocloud’dan daha Windows dostu bir arayüzü var. Ayrıca ücretsiz olarak destek sağlıyor. Ancak bazen uygulama geliştiricileri çeşitli güncelleştirmeler uygulamak için yayını durdurabilmekteler.

Fresh Paint

Daha öncesinde Windows 8 kullanan olduysa, Fresh Paint’e oldukça aşina olabilirsiniz. Çünkü Windows 8’de popülerdi, ancak Windows 10’da daha da iyi hale getirildi.

Boyama uygulaması, çeşitli palet ve etkinlik paketlerinden tasarımlarda renklendirmeye veya sıfırdan çalışma oluşturmaya kadar kadar farklı tasarımlar oluşturmanız olanak tanır.

Windows 10 İçin En İyi Programlar
Fresh Paint

Bunlara ek olarak kendi oluşturduğunuz sanatınızı yükleyip uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz tarzda filtreler veya boyalar uygulayarak ortaya çok güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Yazılım tam olarak Photoshop gibi olmasa da kendi başına eğlenceli ve çok faydalı bir programdır.

Fused

Fotoğraflarınız için normal uygulamalardan daha ilginç efektler mi istiyorsunuz? Instagram’a yüklemeden önce, farklı efektler oluşturmak için fotoğrafları bir arkaplan ve ön plana harmanlamak için tasarlanmış Fused’e bir göz atmanız gerekebilir.

Windows 10 İçin En İyi Programlar
Fused : Double Exposure, Video and Photo Blender

Muhtemelen online sitelerde yahut telefonunuza indireceğiniz uygulamalarda teker teker uğraşmak zorunda kalacaksınız. Ancak bu uygulama hakkında şunu söylemek yeterli, fotoğraflarınızın doğru düzenlemeler harika görünmesini sağlayabilir.

Kendi arka planınızı oluşturmak veya etkileyici fotoğraflar oluşturmayı çok seviyorsanız, muhtemelen Fused en iyi seçeneklerden birisi üstelik ücretsiz.

Open Live Writer

En yeni blog girişinizi veya web sayfanızı şekillendirmek için daha masaüstü odaklı bir program mı tercih edersiniz? Open Live Writer sadece bunu yapmak için tasarlanmıştır.

Windows 10 İçin En İyi Programlar
Microsoft Sticky Notes

İçinde metin, fotoğraf veya video yayınları oluşturabilir, ardından istediğiniz zaman sitenizde yayınlayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda WordPress, TypePad, Blogger ve diğer genel servis sağlayıcılarla çalışır.

Hatta etiketleme ve zamanlama için basit bir arayüze sahiptir, bu yüzden uzun vadede biraz zaman kazanabilirsiniz. Genel olarak Microsoft Office programlarından sıkıldıysanızda bu program imdadınıza yetişebilir.

Microsoft Sticky Notes

Bu uygulama anımsatıcı olarak dijital notlar oluşturmanıza, ardından bunları masaüstü ekranınıza yerleştirmenize olanak sağlar. Elbette, en son sürüm aynı zamanda notlarınızı Başlat ekranınıza sabitleme, Dokunmatik Kalemiyle notlar oluşturmanıza da olacank sağlar.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Ayrıca ek bilgiler için siteler veya belgelere notlar bağlama yeteneği de dahil olmak üzere birkaç yeni araçla birlikte geliyor. Yapışkan Notlarınızı Windows aygıtlarınız arasında bile senkronize edebilir ve web’de görüntüleyebilirsiniz.

Duolingo

Dil becerilerinizi geliştirmeye mi çalışıyorsunuz? Dil kursu için biraz yardıma mı ihtiyacınız var? Yabancı bir ülkeye seyahatinizi mi planlıyorsunuz? Bu ücretsiz uygulama tam olarak hazırlamanız gereken şey olabilir. Açıkçası ben Duolingo’da İspanyolca öğreniyorum.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Tonlarca oyunlaştırmış özelliklerin yanı sıra, çeşitli sınavlar için birçok ödül ve başarı içeren bir dil öğretme platformu. Uygulamanın ultra gündelik yapısı, bir anda dakikalarca kullanabileceğiniz ve hala bir şeyler öğrenebileceğiniz anlamına geliyor, neden denemeyesiniz ki?

Wunderlist

Sürekli olarak bir işle uğraşıyorsanız ve planlama, liste oluşturma gibi bir uygulamanız yoksa, Wunderlist başlamak için mükemmel bir yerdir. Her türlü hatırlatıcıyı, planı hazırlamanıza ve başkalarıyla çalışmanıza, hızlı bir şekilde yeni ayrıntılar eklemenize ve başka bir çok eylemde bulunmanıza olanak tanır.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Ayrıca, uygulama doğrudan ücretsiz olarak Microsoft Store’dan indirebilebilir. Bu, akıllı hatırlatıcılar oluşturabileceğiniz ve Wunderlist’e anında etkinlik eklemek için Cortana’yı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Tweeten

Twitter’ın yalnızca tarayıcılardan ya da akıllı telefonlardan girilebildiğini unutun. Windows 10 için varsayılan bir Twittter uygulaması bulmanız mümkün. Ayrıca oldukça basit hoş bir arayüzü var.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Size TweetDeck’in web arayüzünü alarak ve daha fazla Windows 10 dostu hale getiren, bazı ek seçeneklerle Microsoft’un karanlık kullanıcı arayüzüne uygun olmasını sağlayarak size Windows 10 için TweetDeck’i veriyor.

Nextgen Reader

Microsoft Store’da birçok haber uygulaması var. Ancak RSS üzerinden haberleri güncel olarak takip etmek isterseniz, Nextgen Reader en iyisidir. Microsoft Mağazasında yaklaşık olarak 5,99 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Ancak bu fiyata hem dokunmatik tablet hem de klavye ve fareyle iyi çalışan bir RSS okuyucusu almış olursunuz. Ayrıca makaleleri çevrimdışı okuma için senkronize edebilirsiniz ve Windows 10 Başlat ekranında Canlı Akış özelliğini de destekler.

Plex

Windows 10 için en iyi programlar arasında yer alan Plex, fotoğraf ve video koleksiyonlarını düzenlemenin en iyi yollarından birisidir. Microsoft Mağazası’nda ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda online film izleminiz de mümkün.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Programın en iyi yönü ortam dosyalarını, sahip olduğunuz her cihaza aktarabilirsiniz. Bilgisayarınızdan Xbox One’a dosya akışı yapmak için de iyi bir yoldur. Kısacası birçok özelliği bir arada bulunduğu en iyi uygulamalardan birisi.

Wox

Wox, Windows’a uygulamaları ve dosyaları bulmanızı veya web’de hızlı bir şekilde arama yapmanızı sağlayan Mac benzeri bir başlatıcı sunar. Aslında hemen herkesin kullanabileceği bir başlatıcı olarak ön plana çıkar.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Mac’teki Alfred’e çok benziyor ve yerleşik Windows aramasından çok daha güçlü bir arama yöntemi sunar. Wox ayrıca eklentileri destekler, böylece tam olarak aradıklarınızı özelleştirebilir, hatta doğrudan başlatıcı içindeki dilleri çevirebilirsiniz.

EarTrumpet

Microsoft’un yerleşik Windows 10 ses kontrol yönetimi en iyisi değil. EarTrumpet bu duruma en iyi çözüm. Tamamen elden geçirmeyi amaçlamaktadır. Bu, her uygulama için size ses seviyesi sağlayan ve bu uygulamalar için özel giriş ve çıkışlar ayarlayarlar.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Aynı zamanda küçük simge biçiminde sistem tepsisinde durarak fazla yer kaplamaz. YouTube’un hoparlörlerinizden çalmasını ancak oyun sesinizin kulaklığınıza çıkmasını istiyorsanız, bu sizin için bir uygulamadır.

ShareX

Windows 10 için en iyi programlar arasında ekran görüntü yöneticisi arıyorsanız, doğru yerdesiniz. ShareX, Windows için mükemmel bir ekran görüntüsü aracıdır. Çoğu insan için çok fazla üst düzey olabilir.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Ancak yapabileceğiniz en iyi ekran görüntülerini almak istiyorsanız, bu harika küçük kullanıcı yardımcı programı kırpmanıza, doodle uygulamanıza ve hatta GIF’ler veya ekran kayıtları oluşturmanıza izin verir. Ayrıca bir ekran görüntüsünü kapatabilir ve otomatik olarak bir düğmeye dokunarak Imgur veya diğer dosya barındırma web sitelerine yükleyebilirsiniz.

Stardock Goupy

Groupy, tarayıcı benzeri sekmeli arayüzü tarayıcınızdan Windows’un geri kalanına getirir. Açtığınız herhangi bir uygulamayı alabilir ve başka bir uygulamada bir sekme haline getirebilirsiniz.

Windows 10 İçin En İyi Programlar

Bir dizi uygulamayı veya görevi tek bir pencerede gruplamak veya yalnızca her şey için sekmelere sahip olmayı seviyorsanız, gerçekten yararlıdır. Groupy, kendi başına veya Stardock’ın Object Desktop’ının bir parçası olarak 4.99 dolara satılmaktadır. Gerçekten yararlı bir uygulama. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.