Ana SayfaİpucuWindows Aero Özelliği Nedir?

Windows Aero Özelliği Nedir?

-

Windows işletim sistemi üzerinde sıklıkla sorulan ve ne olduğu hala bir çok kullanıcı tarafından bilinmeyen Aero özelliği nedir? adlı yardımcı rehber konumuzu sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle Aero Windows işletim sisteminin tüm sürümlerinde çalışmaz, çalıştırılamaz, peki neden Aero Windows işletim sisteminin tüm sürümlerinde çalışmıyor?

Windows Aero özelliği tüm Windows işletim sistemlerinde yer almıyabilir, bunun başlıca nedeni işletim sisteminin Aero özelliğine izin vermemesinden kaynaklanmaktadır, günümüzde Windows Aero özelliği en gelişmiş olarak Windows 8.1 işletim sistemi üzerinde kullanılmaktadır.

Peki nedir bu Aero?

Aero özelliği kullanıcıların saydam pencelere kavuşmasını sağlar, örneğin başlat çubuğunun yanında açık halde bulunan Chrome internet tarayıcı açık iken mouse ile üzerine geldiğinizde kare kutucuk olarak Chrome üzerinde hangi işlemin gerçekleştiği gösterir.

Peki Aero bilgisayarımda gözüküyor, ancak özelliği açmak istediğimde çubuk etkin olmuyor neden?

Aero özelliği yüksek grafik birimlerine ihtiyaç duyar, bilgisayarınızda bulunan ekran kartı ve işlemci gibi özellikler eğer Aero’nuın sistem gereksinimlerini karşılamıyor ise Aero özelliği sonsuza dek asla açılamaz.

Aero özelliğini kullanmak için ekran kartınızın Dirext 11 ve üzeri olması gerekmektedir.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.