Ana SayfaTeknoloji HaberleriXiaomi Dünyaya Liderlik Etme Yolunda - Akıllı Telefon Pazarı

Xiaomi Dünyaya Liderlik Etme Yolunda – Akıllı Telefon Pazarı

Şirket kısa süre önce 2021 Haziran ayı için dünyanın lider akıllı telefon markası oldu ve Xiaomi ilk kez dünya çapında listelerde lider oldu. Yeni bir rapor, Xiaomi'nin bu yılın ikinci çeyreğinde, yani 2021'in ikinci çeyreğinde, pazar payının neredeyse yüzde 26'sını alarak dünyanın önde gelen 5G Android akıllı telefon üreticisi olduğunu iddia ediyor.

-

Xiaomi bu yıl bir çıkış yakaladı ve iş ve büyüme açısından yeni zirvelere ulaştı. Şirket kısa süre önce 2021 Haziran ayı için dünyanın lider akıllı telefon markası oldu ve Xiaomi ilk kez dünya çapında listelerde lider oldu.

Şimdi, Strategy Analytics’ten yeni bir rapor, Xiaomi’nin bu yılın ikinci çeyreğinde, yani 2021’in ikinci çeyreğinde, pazar payının neredeyse yüzde 26’sını alarak dünyanın önde gelen 5G Android akıllı telefon üreticisi olduğunu iddia ediyor.

Rapor, 2021 yılının ikinci çeyreğinde dünya çapında toplam 95 milyon 5G Android akıllı telefonun sevk edildiğini ve bunların arasında yaklaşık 24 milyon birimin Xiaomi tarafından sevk edildiğini ve söz konusu süre boyunca bu segmentte pazar lideri olduğunu ekliyor.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi MIJIA Robot 2 Piyasada Yerini Aldı

Son dokuz çeyrekte Xiaomi, kümülatif olarak 70 milyon 5G akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirerek, aynı zaman diliminde 77 milyon adet sevk etmeyi başaran Güney Koreli devi Samsung’un hemen arkasında yer aldı.

Çinli teknoloji devi Huawei, son dokuz çeyrekte dünya çapında 95 milyon adetlik sevkiyatla kümülatif 5G Android akıllı telefon lideri olmaya devam ediyor. Ancak şirket, ABD’nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle hızla kontrolünü kaybediyor. Bu, Oppo, Vivo, Honor, Realme ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer üreticiler için kapıları açtı.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Otomobil Sektörü İçin Çalışmaları Hızlandırdı

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here