Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi Mi Mix Fold, 89 Saat Süren Teste Tabii Tutuldu!

Xiaomi Mi Mix Fold, 89 Saat Süren Teste Tabii Tutuldu!

Xiaomi, 89 saatlik uzun testin normal kullanım açısından 10 yıla eşdeğer olduğunu bile sözlerine ekledi. Yani, ortalama bir kullanıcının Mi Mix Fold'un sadece 7 günde geçtiği bu katlanma sayısına ulaşması yıllar alıyor.

-

Xiaomi kısa süre önce ilk katlanabilir telefonu Mi Mix Fold için bir test canlı yayını gerçekleştirdi. Canlı akışta şirket, cihazı 200.000’den fazla bükülmesine neden olan katlama özelliklerini test eden bir dayanıklılık testine tabi tuttu.

Şirketin CEO’su Lei Jun, resmi Weibo hesabında (Çinli bir mikro blog sitesi), cihazın bir hafta süren katlama testini canlı olarak yayınlandı. Mi Mix Fold, 200.000’den fazla katlanan uzun ve kesintisiz bir bükülme testinden sağ çıktı. Bu test yaklaşık 89 saat boyunca gerçekleştirildi, cihaz her 1,6 saniyede 24 saat boyunca ve 7 gün üst üste katlandı.

Çinli teknoloji devinin resmi notlarına göre, bu test, cihazın yapım kalitesini ve dayanıklılığını göstermek için yapıldı. Xiaomi, 89 saatlik uzun testin normal kullanım açısından 10 yıla eşdeğer olduğunu bile sözlerine ekledi. Yani, ortalama bir kullanıcının Mi Mix Fold’un sadece 7 günde geçtiği bu katlanma sayısına ulaşması yıllar alıyor.

Xiaomi Mi Mix Fold dis

Özgünlüğü sağlamak için canlı yayın, akışın gerçek zamanlı olduğunu ve önceden kaydedilmediğini veya düzenlenmediğini vurgulamak için zamanlayıcı mekanizmasını da gösterdi.

Ayrıca şirket, Mi Mix Fold açılsa ve günde 100 defa kapatılsa bile cihazın beş buçuk yıla kadar dayanabileceğini de sözlerine ekledi. CNET, 2019’da benzer bir test yaptı ve Samsung Galaxy Fold’un hasar görmeden önce 120.000’den fazla katlanan dayanıklılığını kontrol etti.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here