Xiaomi MIUI 15 eski temaları desteklemeyecek

Google, tamamen yeni Pixel 8 ve Pixel 8 Pro‘nun piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen Pixel akıllı telefonlar için kararlı Android 14 güncellemesini resmi olarak kullanıma sundu. Bu arada, farklı cihaz markalarındaki Android kullanıcıları, Android 14 temeli üzerine inşa edilen kendi kullanıcı arayüzü (UI) güncellemelerini sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu bağlamda Xiaomi, Kasım 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan MIUI 15’i geliştirme sürecinde.

Her zamanki gibi, gelecek MIUI güncellemesinin bir dizi yeni özellik ve performans iyileştirmesi sunması bekleniyor. Ancak görünen o ki Xiaomi, yenilenen kullanıcı arayüzünde eski temalara veda etmeye hazırlanıyor olabilir.

Yeni bir rapora göre Xiaomi, eski temaları MIUI 15’ten kaldırmayı düşünüyor. Sonuç olarak, bazı eski ve sevilen temalar, yaklaşan yazılım güncellemesiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşmeyebilir. Bunun temel nedeni, Xiaomi’nin tema motorunu en son MIUI yinelemesiyle uyumlu olacak şekilde yükseltme kararından kaynaklanıyor ve bu da onu bu eski temalarla uyumsuz hale getiriyor.

MIUI-15

Bununla birlikte Xiaomiui, değerli temanızın MIUI 15 uyumluluğuna geçiş yapması için hala umut olduğunu öne sürüyor. Bunu kolaylaştırmak için kullanıcılar, tema geliştiricilerine geri bildirimde bulunabilir ve onları temalarını yeni kullanıcı arayüzüne uyacak şekilde uyarlamaya teşvik edebilir.

Tercih ettiğiniz temanın değişmemesi durumunda, MIUI 15 ile uyumlu bir temaya geçiş yapmanız gerekecektir. İçiniz rahat olsun, Temalar uygulaması, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda olağanüstü MIUI 15 uyumlu tema sunacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0