Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Xiaomi Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Patentli cihaz hem sol hem de sağ taraftan açılan bir ekrana sahip. Başka bir deyişle, akıllı telefonun ekranı daha da büyüyecek şekilde genişletildi. Bu, açılarak ekran alanını genişleten ve katlanmış durumdayken daha taşınabilir hale gelen telefonlardan tamamen farklı. Patent resimlerine bakıldığında, ekranın her iki taraftan da açıldığı görülebiliyor ve bu da ekranı büyütüyor.

-

Yeni bir patent, Xiaomi’nin benzersiz bir yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabileceğini ortaya çıkardı. Patentteki cihaz, ekranın her iki yanından uzayan, yuvarlanabilir bir ekrana sahip olduğunu gösteriyor.

Bir PhoneArena raporuna göre, patentli cihaz hem sol hem de sağ taraftan açılan bir ekrana sahip. Başka bir deyişle, akıllı telefonun ekranı daha da büyüyecek şekilde genişletildi. Bu, açılarak ekran alanını genişleten ve katlanmış durumdayken daha taşınabilir hale gelen telefonlardan tamamen farklı. Patent resimlerine bakıldığında, ekranın her iki taraftan da açıldığı görülebiliyor ve bu da ekranı büyütüyor.

Bu aynı zamanda bir tablete benzeyen cihaza ek işlevler de sunabiliyor. Özellikle, genişleyen ekran, cihazın en boy oranlarını bile değiştirebilir ve bu da cihazdan film veya video izleme deneyimini daha iyi hale getirebilir.

Genişletilmiş durumda, yuvarlanan ekranın şekli bir kareye biraz benzerken, kompakt formunda normal bir modern akıllı telefonu andırıyor. Cihaza arkadan bakıldığında Çinli teknoloji devinin Mi MIX Alpha Concept akıllı telefonuna benzer bir tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here