Ana SayfaTeknoloji HaberleriYeni Samsung Exynos İşlemciler Geliyor - İşte Detaylar!

Yeni Samsung Exynos İşlemciler Geliyor – İşte Detaylar!

Exynos 1380, Galaxy A53, Galaxy A33 ve Galaxy M33'te bulunan Exynos 1280'in üst modeli olarak gelecek. Öte yandan, Exynos 1330, Exynos 850 veya Exynos 880'in üst modeli olabilir. Bluetooth'daki listelere göre bu iki işlemci, Bluetooth 5.3 için destek taşıyacak.

-

Valheim Büyük Güncellemesi Mistlands İle Geldi!

Günümüzün popüler oyunlarından biri olan Valheim çıktığı andan itibaren oldukça ilgi gören bir oyun haline...

Yakın zamanda Qualcomm, yeni nesil Samsung Galaxy S serisi akıllı telefonların dünya çapında yalnızca Snapdragon işlemci kullanacağını doğruladı. Ancak bu, Güney Koreli holdingin Exynos markası altında yeni mobil çipler geliştirmeyi bıraktığı anlamına gelmiyor.

Yeni bir bulgu da aynı şeyi doğruluyor. Samsung yakında iki yeni Exynos işlemciyi duyurabilir. Bluetooth veritabanında iki yeni Samsung Exynos işlemci tespit edildi. Bu çipler Exynos 1380 ve Exynos 1330 olarak adlandırılıyor.

Adlarından da anlaşılacağı gibi, muhtemelen orta sınıf işlemciler olacak. Exynos 1380, Galaxy A53, Galaxy A33 ve Galaxy M33’te bulunan Exynos 1280’in üst modeli olarak gelecek.

Samsung Exynos

Öte yandan, Exynos 1330, Exynos 850 veya Exynos 880’in üst modeli olabilir. Bluetooth’daki listelere göre bu iki işlemci, Bluetooth 5.3 için destek taşıyacak. Samsung Bluetooth Controller v6 adı verilen ayrı bir RF çipi ile mümkün olacak.

Başka bir kaynak da, Exynos 1380’in en az iki ARM Cortex-A serisi yüksek performanslı CPU çekirdeği içerebileceğini öne sürüyor. Ayrıca bir ARM Mali-G615 CPU ve entegre bir 5G modem ile gelebilir.

-- Reklam --

I.G.I. Origins Oynanış Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzde birden çok oyun bulunmakta bu oyunlar arasında aksiyon oyunlarının yeri oldukça ayrıdır. Oldukça büyük bir kitleye sahip olan...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz