Ana SayfaFilm ve Dizi2022 Dünya Kupası için izlenecek 5 futbol animesi

2022 Dünya Kupası için izlenecek 5 futbol animesi

-

2022 son çeyrekte küresel akıllı telefon üretimi %11 düştü

Trendforce, küresel akıllı telefon pazarıyla ilgili en son araştırmasını yayınlayarak 2022'nin üçüncü çeyreğinde üretimde düşüş...

Dört uzun yılın ardından, 2022 FIFA Dünya Kupası nihayet her yerdeki spor hayranlarını büyülemek için burada, ancak anime fandomunun örtüştüğü yerlerde, maçlar arasında kontrol edilebilecek bazı değerli TV dizileri de var. Spor anime alt türü, basketbol için Slam Dunk ve boks için Hajime no Ippo gibi klasiklerin yanı sıra Haikyuu!! voleybol için.

Futbol henüz aynı derinliğe sahip değil, ancak son yıllarda ilerleme kaydediyor. Bluelock, alt tür için en son ve devam eden spor anime filmidir, yakın zamanda tamamlanan Aoashi de dikkate değerden daha fazladır ve bu futbol anime dizileri ve daha fazlası şu anda bazı platformlarda izlenebilir.

Bluelock

Spor animesi alt türüne daha yüksek oktanlı ve gösterişli bir dokunuş getiren animasyon stüdyosu 8bit’in Muneyuki Kaneshiro ve Yuusuke Nomura’nın Blue Lock’undan uyarlaması, aksiyon shounen’i de seven hayranlar için bir futbol animesidir. Şimdi Bluelock olarak stilize edilen dizi, sporun Japon tarafını yeni bir seviyeye yükseltmek için tasarlanmış deneysel bir futbol eğitim tesisine katılan lise oyuncusu Yoichi Isagi’yi takip ediyor.

Lise takımının hayal kırıklığı ve sıradanlığı üzerinde durmaktan bıkmış olan unvanlı eğitim tesisi, Japonya’nın en iyi “egoist” forvet oyuncusunu oluşturmak için acımasız rejimler görüyor. Tesis, bir savaş shounen’i anımsatan üst düzey aksiyon ve şık karakter tasarımlarıyla, ancak şimdi katalizör olarak sporla, bir spor serisine yaratıcı bir bilimkurgu unsuru enjekte ediyor.

Aoashi

Yuugo Kobayashi ve Naohiko Ueno’nun Ao Ashi mangası, Blue Lock’tan birkaç yıl öncesine dayanıyor, ancak ilk anime uyarlamasını da bu yıl geldi. Kıdemli stüdyo Production I.G tarafından canlandırılan Aoashi, hikayesine çok daha temelli, biraz daha hayattan kesitli bir yaklaşım getiriyor, yukarıda bahsedilen beğenilen voleybol serisinden farklı değil.

Çok daha dar bir ölçekte geçen dizi, yetenekli ama benmerkezci bir futbolcu olan ortaokul üçüncü sınıf öğrencisi Ashito Aoi’yi konu alıyor. Ancak, Tokyo’dan bir gençlik koçu tarafından, hayatındaki en büyük değişikliği gördüğü potansiyelini denemek ve gerçekleştirmek için izlenir. Bluelock’un aktardıklarının neredeyse tam tersi, Aoashi’yi spor animelerine daha samimi ve gerçekçi bir yaklaşım için mükemmel bir seçim yapıyor.

Days

Days, Tsuyoshi Yasuda’nın aynı adlı futbol mangasından uyarlanan animasyon stüdyosu MAPPA’nın (Jujutsu Kaisen, Attack on Titan 4. sezon), Tsukushi Tsukamoto ve Jin Kazama adlı iki çocuğun etrafında dönen gerçekçi bir lise animesidir. İlki, sık sık zorbalarının elinde acı çeken çekingen, yumuşak huylu bir çocuktur.

Bununla birlikte, yetenekli bir futbolcu olan sınıf arkadaşı Jin ile önemli bir karşılaşma, hayatının gidişatını daha iyi bir şekilde değiştirir. Tsukushi’yi bir futsal maçına davet eder ve ayak uydurmakta zorlanmasına rağmen kararlı ve ısrarcıdır, bu da onu okulun futbol kulübüne katılmaya yönlendirir. Days, futbol açısına sahip başka bir ilişkilendirilebilir, iyi hissettiren lise animesidir.

Clean Freak! Aoyama-kun

Bir hikayeyi farklı açılardan anlatmak söz konusu olduğunda Platformlarda şimdiye kadar çok yönlü bir futbol animesi seçkisi var ve Clean Freak! Aoyama-kun sporu komediye çevirir. Animators Studio Hibari, hikaye unvanlı okul öğrencisini takip ederken Taku Sakamoto’nun manga kaynak materyalini uyarlar.

Aoyama, akranları arasında popülerdir. Çekici, iyi bir aşçı ve şık – ama aşırı bir germafob. Bu, futbol takımının oyun kurucu orta saha oyuncusu rolünü daha da şaşırtıcı hale getiriyor. Olabildiğince az temas kurmaya çalışırken oynuyor, bu da kendi takımının Ulusallar’daki yerinde hikayenin çatışmasına ve beklenen şaka odaklı komediye zemin hazırlıyor. Flamada kontrol edilmesi gereken daha rahat futbol animelerinden biri.

Farewell, My Dear Cramer

Animasyon stüdyosu LDENFILMS, Naoshi Arakawa’nın futbola yeni bir bakış açısı sunan Farewell, My Dear Cramer filmini uyarlıyor. Bu anime dizisi, sporun bir kolu olan ve son yıllarda gerçek dünyada da büyük ilerlemeler kaydeden kadın futbolu konusuna odaklanıyor.

Farewell, My Dear Cramer’da hikaye, ortaokul günlerinden beri futbol dehası olan Nozomi Onda adlı liseli bir kızın etrafında dönüyor. Japonya’da kadın futboluna olan ilgi bocalıyor, ancak ülkedeki birkaç lise – onunki de dahil – hala tutkuyu canlı tutmak için mücadele ediyor. Grup, aynı takıma dahil olan takım arkadaşlarıyla birlikte sporun bu yönünü de gündeme getirmeye çalışıyor.

Bazı filmleri platformlarda bulmanız zor olabilir fakat yine de sizler için en iyi seçenekleri listeledik. Umarım beğenirsiniz.

-- Reklam --

Oppo Find X6’nın Kamera Dizaynı Gün Yüzüne Çıktı

Oppo'nun Find X6 serisi amiral gemisi telefonlarını 2023'ün ilk çeyreğinde küresel pazarda duyurması bekleniyor. Serinin en az iki model (Find X6...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz