Ana SayfaIOS HaberleriA8 Yongaseti ile Apple ürünleri hızlanıyor

A8 Yongaseti ile Apple ürünleri hızlanıyor

-

Arka Planı Nasıl Transparan Yaparım?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar çekindiği fotoğraflar üstünde birçok değişiklik yapabiliyor. Bunun için birçok program...

A8 Yongaseti 2.6GHz hızına erişecek

Son zamanlarda İphone 6 hakkında ortaya çıkan haberler, ürün hakkında kullanılan donanımın ve özelliklerinin de belirlenmesinde öncü bir hareket olmuştur. İşte şimdi İphone 6 modelinde kullanılacak olan A8 Yongaseti hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Daha hızlı daha tasarruflu!

A8 Yongaseti, A7 de olduğu gibi 64-bit teknolojisi ile gelmesi planlanıyor. Zira düşürülmesi de mantıklı olmazdı… Ürün 20nm boyutlarında üretilmesi hedefleniyor. Yer kaplama sıkıntısını ortadan kaldırarak daha güzel tasarımlara el vermesi dikkat çeken özellikler arasında geliyor.

İşte A8 yongasetinin asıl işlevi ise, daha az enerji tüketimi yapması oluyor. Büyük enerji tasarrufu özelliği sayesinde çekirdek hızını 2.6GHz çekirdek hızına çıkartan Apple, daha yüksek bir performansı kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Üretilen Yongaseti, İPad Air 2 modeli için 2.6GHz hızına ulaşabilirken, İphone 6 için 2GHz çekirdek hızı sınırı konulacak. Daha yüksek performansı elde ederken, enerjinizi de tasarruf etmeniz için güzel bir düzenleme olarak görülüyor. Ekranın büyümesi durumunda bu yenilik, ağırlaşan iş gücünü azaltmak için akıllıca bir durum olarak görülüyor.

 

-- Reklam --

Apple Watch Ultra: Siren Nasıl Etkinleştirilir, İptal Edilir ve Devre Dışı Bırakılır

Siren, birkaç saat boyunca tekrarlanabilen iki farklı değişken desen içeren benzersiz bir ses imzası kullanır. İlk model sıkıntıyı gösterirken,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.