Ana SayfaOtomobilABD elektrikli otomobil pazarı tahmin edilenden yüzde 20 daha hızlı büyüyecek

ABD elektrikli otomobil pazarı tahmin edilenden yüzde 20 daha hızlı büyüyecek

ABD EV pazarı, 2019'daki yalnızca %1,8'den 2022'nin ilk yarısında %6,7'yi aştı. Ve yeni veriler, ABD'nin son iklim girişimleri ABD EV pazarını aşırı hıza soktuğu için bunun sadece başlangıç ​​olduğunu gösteriyor.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

BloombergNEF’in son çalışmasına göre, ulaşım emisyonları söz konusu olduğunda ABD dünyanın en büyük hava kirleticisi durumundadır – yalnızca bu yıl Kuzey Amerika’da araçlar tarafından 1,64 Gigaton karbondioksit üretilmesi bekleniyor.

Şimdiye kadar, Kuzey Amerika elektrikli otomobillerin benimsenmesinde epey ağır kalmıştı. Çin, elektrikli otomobil satışlarını küresel pazar payının yüzde 56’sı ile devralırken, bu yılın ilk yarısında Avrupa yüzde 28 ile ikinci sırada yer aldı. Almanya sadece 3 yılda EV satış pazar payında yüzde 3’ten yüzde 26’ya sıçradı, aynı dönemde İngiltere yüzde 2,2’den yüzde 24’e çıktı ve Fransa EV pazar payında yüzde 2,8’den yüzde 21’e çıkmayı başardı.

ABD’deki eski teşvik politikası uyarınca, satılan tüm elektrikli arabaların yalnızca yüzde 31’i 7.500 dolarlık vergi kredisi almaya hak kazanırken, IRA kanunu bu sayıyı yüzde 64’e çıkarıyor. Buna revize edilmiş yakıt ekonomisi düzenlemelerini ekleyin ve elektrikli otomobil pazarı ciddi şekilde olumlu kazançlar görmeye başlar.

IRA, ticari araç alıcıları için daha fazla teşvik getirdi, yerel pil üretimi kurmak isteyen şirketler için büyük teşvikler var ve dünyanın dört bir yanından otomobil üreticilerine, araçlarının rekabetçi kalabilmesi için üretimi ABD’ye getirmekten başka çaresi kalmıyor. Her ne kadar yaklaşan teslim tarihlerinden biraz soluklanmak üzere olsalar da.

Buna, ulusal elektrikli araç şarj ağına harcanmak üzere belirlenen 5 milyar $ ile gelen Ulusal Elektrikli Araç Altyapısı programını ekleyin ve görünüm gerçekten çok hızlı bir şekilde olumlu hale geliyor. 15 pil fabrikasının planları, bu projelere taahhüt edilen 40 milyar dolarlık yatırımla şimdiden sunuldu. 50 eyaletin tümü, şarj ağlarını kurma planlarını çoktan onayladı – masada para olduğunda işler hızlı ilerliyor.

BloombergNEF, ABD elektrikli araç pazarının 2030 yılına kadar en az yüzde 20 daha hızlı büyüyeceğini ve bunun hala çok muhafazakar bir rakam olabileceğini tahmin ediyor. California şimdiden çok ileride ve ABD’deki tüm elektrikli araç ücretlerinin yaklaşık yüzde 30’u ve tüm elektrikli arabaların yüzde 18’i Golden State’te. ABD’nin geri kalanı yetişecek, yarış başlıyor.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz