Ana SayfaOtomobilAlmanya'da Eylül ayında satılan otomobillerin neredeyse %20'si elektrikli

Almanya’da Eylül ayında satılan otomobillerin neredeyse %20’si elektrikli

Eylül 2022'de Almanya'da satılan yeni otomobillerin yaklaşık yüzde 20'si tamamen elektrikliydi. Genel olarak, Alman otomobil pazarı da yüzde 14,1'lik bir artı ile nispeten iyi bir ay geçirdi. Dikkat çekici: dizel de hala nispeten iyi durumda.

-

iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro Karşılaştırma

Apple'ın yeni iPhone 14 serisi telefonları ufak değişiklikler dışında iPhone 13 serisine çok da büyük...

Almanya’da Eylül ayı için yapılan bir pazar araştırması, ülkedeki otomotiv endüstrisi için bazı umut verici sonuçlar gösteriyor. 2021 yılının aynı ayına kıyasla Eylül 2022’de satılan toplam otomobil miktarı %14,1 arttı ve bunların %19,7’si tamamen elektrikli.

Elektrikli otomobil satışları yıldan yıla %31,9 arttı ve Tesla bunların önemli bir kısmına katkıda bulundu ve %6,1 pazar payı kaydetti. Polestar, pazar payı düşük kalsa da – sadece %0,3 – %114,5 satış artışıyla ülkede önemli bir büyüme kaydetti.

Volkswagen, tüm pazarın %18’ini elinde tuttuğu için ülkedeki en büyük elektrikli araç satıcısı olmaya devam ediyor.

Melezler ise sevkiyatların %30,4’ünü oluşturuyor, bunların %12,6’sını PHEV kategorisi oluşturuyor. İlginçtir ki, benzinli ve dizel motorlu araçlar da önemli bir artış gördü. Benzinli otomobiller Eylül ayında %2,4 büyüyerek toplam satışların %32,2’sini oluştururken, dizel araçlar toplam satış hacminin %17’sini oluşturdu – yıllık %21,8’lik önemli bir büyüme.

-- Reklam --

Epic Games, 280 TL Değerindeki Oyunu Ücretsiz Yaptı!

Günümüzün en sevilen oyun platformlarından Epic Games, her hafta ücretsiz oyunları dağıtmaya devam ediyor. Epic Games, bu hafta 280...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz