Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid 13 Özellikleri Sızdırıldı!

Android 13 Özellikleri Sızdırıldı!

Merakla beklenen Android 13 özellikleri sızdırıldı.

-

A101’e Gelecek Teknolojik Ürünler!

Günümüzün en büyük market zincirlerinden biri olan A101 ülkemizde oldukça tercih edilen bir marka haline gelir oldu. 81 ilde de bulunan market son zamanlarda...

Merakla beklenen Android 13 özellikleri sızdırıldı. Android 12L ,tabletler ve katlanabilir cihazlar gibi daha büyük boyutlu cihazlar için kullanıcı deneyimini optimize etmeyi amaçladığından şu anda Beta aşamasındadır. Bu arada, Android 13 “Tiramisu”, XDA-Developers’ın Android 13‘ün erken sürümlerinden ekran görüntülerini açıklamasıyla ilk görünümünü alıyor. Çıkış, raporunda sağladığı ekran görüntülerinden emin olduğunu doğruluyor.

İlk özelliğin kod adı “Panlingual“dır ve bu, tüm uygulamalara ve menülere evrensel olarak uygulanacak bir dil ayarlamak yerine, kullanıcıların kullanıcı ara yüzü ve menüler için evrensel bir dil belirleyebilecekleri, ancak ardından dilleri her uygulama için ayrı ayrı ayarlayabilecekleri anlamına gelir, uygulama temeli. Bu, çok dilli kullanıcılara “Uygulama Bilgisi” ekranından da erişilebilen “Diller ve Giriş” menüsünde daha fazla seçenek sunacaktır.

android 13

Sırada, Android 13‘te, Bildirimlerin gelecekte bir tercih özelliği haline gelebileceğini gösteren kanıtlar var. Bu, Apps‘ın artık kullanıcılara izinsiz olarak bildirim gönderemeyeceği anlamına gelir. Aşağıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi, “Bildirimler” reddedilebilecek veya izin verilebilecek bir izin olarak listeleniyor ve bu izin bir süre sonra iptal bile edilebiliyor.

Varsayılan olarak, Android‘de yüklü olan herhangi bir uygulama, istediği gibi bildirim gönderir. Bunun olmasını önlemek için bildirim ayarları olsa da, tüm kullanıcılar bunlardan haberdar değildir. Bir kullanıcı Taco Bell uygulamasını yüklerse, Android 13, kullanıcıya gece geç saatlerde (en savunmasız olduğumuz zaman) aşırı istek için uyarı almak isteyip istemediğini sorabilir.

android 13 uygulama içi

Kilit ekranı saati için de yeni bir düzen var. Android 12 ile saat, bir bildirim göründüğünde tek bir satıra dönüşen “iki satırlı” bir düzene dönüştü. Android 13 ile iki satırlı saat düzenini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunların Android 13’ün çok erken sürümleri olduğunu ve son özellik listesinin geliştirici ön izlemeleri gelmeye başlamadan önce bile değişebileceğini unutmayın bu genellikle Google I/O‘dan hemen sonra gerçekleşir (normalde Mayıs ayında).

Ayrıca bkz: Android 12 artık Pixel 3 ve üzeri telefonlar için mevcut

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.