Android 7.0 Nougat Alacak En İyi Telefonlar

Akıllı telefonlarda tüm teknik özellikler bir yana dursun telefonların satışında en çok önem verilen konulardan birisi işletim sistemi. Zira akıllı telefonu akıllı telefon yapan işletim sistemleri hem telefonda yer alan donanımların tam anlamıyla kullanılmasında hem de telefonların uygulama desteği konusunda çok daha olumlu sonuçlar vermesi için oldukça önemli.

Bu alanda en çok kullanılan mobil işletim sistemi ise Android işletim sistemi. Birçok akıllı telefon markası tarafından tercih edilen işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sistemi sürekli olarak güncellenmesinden dolayı bu kadar çok tercih ediliyor.

Zira geçtiğimiz günlerde de Android 7.0 Nougat sürümünün çıkışını yaptığını duyurulmuştu. Google tarafından geliştirilen ve en beğenilen işletim sistemlerinden biri olan Android 7.0 Nougat işletim sisteminin piyasaya çıkmasıyla beraber hangi telefonların bu işletim sisteminin desteğini alacağı ise merak konusu oldu. Bakalım Android 7.0 Nougat alan en iyi telefon serileri hangileri.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alan En İyi Telefonlar

LG V20

LG’nin V10 serisinden sonra piyasaya sürmeye karar verdiği LG V20 serisi, Android 7.0 Nougat ile gelen ilk telefonlardan biri oldu. 5.7 inç ekran boyutuna, 2K çözünürlük desteğine ve 4 GB Ram gibi ayrıcalıklı özelliklere sahip olan telefonun Android 7.0 Nougat ile beraber gelmesinin yanı sıra Android 7.1 güncellemesi alacak telefonlardan biri olarak açıklandığını da belirtelim.

  • Güncelleme Devam Edecek Mi: Evet

lg-v20-akıllı-telefon

Xperia X Performance

Sony’nin en başarılı Xperia modellerinden biri olan Xperia X Performance modeli de Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak modellerden biri olarak açıklandı.

Diğer birkaç Xperia modeli için de Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlayacağını açıklayan Sony’nin bu alanda en çok beğeni toplayan telefonu ise X Performance. Zira telefonda 5 inç ekran, Full HD çözünürlük desteği 3 GB Ram, 32 GB depolama alanı gibi beğeni toplayan özellikleri olduğunu da söylemek gerek.

  • Güncellemelere Devam Edecek Mi: Hayır

xperia-x-performance-güncelleme

Huawei P9 Plus

Akıllı telefon devlerinden biri olarak gösterilen Huawei’nin başarılı modellerinden biri olan Huawei P9 Plus Android 7.0 Nougat desteği alacak olan bir diğer akıllı telefon serisi olarak açıklandı.

Android 7.0 Nougat sonrasında 7.1 güncellemesi de alacağı düşünülen telefonun 64 GB depolama alanı sunması, 4 GB Ram miktarı bulunması, Full HD 5.5 inç ekrana sahip olması Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olan telefonlar arasında en çok tercih edilecek serilerden biri olmasını sağlıyor.

  • Güncellemelere Devam Edecek Mi: Evet

Huawei-P9-Plus-güncelleme

ASUS Zenfone 3 Ultra

Asus’un yerini serilerinden biri olan ASUS Zenfone 3 Ultra modeli de yine Android’in yeni sürümünü alacak telefonlardan bir tanesi.

6.8 inç ekran boyutuyla beraber aslında phablet sınıfına giren telefonun 4600 mAh gibi bir pil kapasitesinin bulunması, 4 GB Ram miktarının bulunması ve 64 GB hafıza desteği sunması en büyük ayrıcalıkları olarak gösterilebilir.

  • Güncellemelere Devam Edecek Mi: Hayır

ASUS-Zenfone-3-Ultra-güncelleme

Xiaomi Mi 5

Fiyat performans telefonları arasında en çok tercih edilen serilerden biri olan Xiaomi Mi 5, Android 7.0 güncellemesini alacağının açıklanmasıyla beraber kullanıcılarını sevindirdi.

Zira fiyat dengesiyle beraber bu serinin bir hayli fazla tercih edildiğini de söylemek gerekiyor. Telefonun ana özelliklerinde ise 32 GB depolama alanı, 3 GB Ram ve 5.15 inç Full HD çözünürlüklü ekran bulunmakta.

  • Güncellemelere Devam Edecek Mi: Belli Değil

Xiaomi-Mi-5-güncelleme

OnePlus 3

Android 7.0 desteği alacak olan en iddialı serilerden biri OnePlus 3 akıllı telefonları. Tanıtımında açıklanan özellikleri ile beraber dev akıllı telefon markalarının amiral gemisi serilerine kafa tutan model 64 GB depolama alanı, 5.5 inç ekranı ve Full HD çözünürlük desteği, 6 GB Ram ve 2.2 GHz işlemcileri ile beraber bu alanda güncelleme alacak olan en ideal serilerden biri olarak gösterilmekte.

  • Güncellemelere Devam Edecek Mi: Evet

OnePlus-3-güncelleme

Samsung Galaxy S7 Edge

Tartışılmaz Samsung’un en başarılı telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S7 Edge akıllı telefonları Note 7 serisinin iptal edilmesinin hemen ardından yeniden gündeme geldi. Note 7 sonrasında yaşanan durum nedeniyle Samsung’un bu seriye çok daha fazla önem verdiğini de söylemek gerekiyor.

Bu nedenle yeni bir çalışma yapan Samsung’un mavi renk seçenekleri gibi ekstra çözümlerle Samsung Galaxy S7 Edge serisini güncelleyeceği de biliniyor. Bunun dışında ise telefonun kesin olarak Android 7.0 güncellemesi alacağını da söylemek gerek. Buna ek olarak 7.1 güncellemesi ve sonraki güncellemelerde Samsung Galaxy S7 Edge telefonuna gelecek gibi gözüküyor.

  • Güncellemeler Devam Edecek Mi: Evet

Samsung-Galaxy-S7-Edge

ZTE Axon 7

Yine başarılı akıllı telefonlardan biri olan ZTE Axon 7 modeli 5.5 inç ekran boyutuna ek olarak 2K olarak bildiğimiz çözünürlük değerini sunuyor. Görüntü kalitesi konusunda en başarılı telefonlardan biri olan ZTE Axon 7, bunun dışında 4 GB Ram ve 64 GB depolama alanı ile bu alanda en çok tercih edilen telefonlardan birisi.  Hemen belirtelim Android 7.0 güncellemesi alacağı kesin olsa da telefonun Android 7.1 alacağı kesin değil.

  • Güncellemelere Devam Edecek Mi: Belli değil.

zte-axon-7-güncelleme

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0