Ana SayfaİpucuAndroid için en iyi video oynatıcılar

Android için en iyi video oynatıcılar

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Android’in varsayılan video oynatıcısı, H.263, H.264 AVC, MPEG-4 SP ve VP8 dahil olmak üzere yalnızca birkaç kod çözücüyü desteklediğinden, zaman zaman sınırlı olarak görülmüştür. Birçok video dosyası formatı, DRM’den daha yüksek kalitede çıktıya kadar değişen özelliklere sahiptir. Bu, diğerleri arasında AVCHD, Ogg ve M2TS gibi diğer popüler codec bileşenlerini dışarıda bırakır. Bu, iOS cihazlarına veya video kameralara özgü video codec bileşenlerini bile saymaz.

Bu nedenle alternatif video oynatıcılar çok önemlidir, çünkü genellikle diğer birçok özelliğin yanı sıra çok sayıda video dosyasını oynatabilirler. Birçoğu daha iyi yayın yapma ve ağ oluşturma yeteneklerine sahipken, diğerleri en iyi Android telefonların yeteneklerinden faydalanabilir.

Bir video oynatıcıya ihtiyaç duyan Android kullanıcıları, aşağıda listelenenlere göz atmalıdır.

VLC for Android

Windows kalabalığında VLC oynatıcıdan daha yaygın olarak kullanılan bir video oynatıcı yoktur. Kullanıcıların ona hangi video dosyasını attığı önemli değil; açık kaynaklı uygulama, diğerlerinin yanı sıra MKV, MP4, MOV, AVI ve Ogg dosyalarını destekler. Android kullanıcıları, aynı deneyimi Android için VLC uygulaması aracılığıyla elde edebilir. Ayrıca, ev ağlarından video içeriği akışı yapma olanağına da sahip olursunuz; bu, masaüstü bilgisayarlarındaki videolar için yüksek kapasiteli depolama alanına sahip kişilerin kolaylıkla akış gerçekleştirebileceği anlamına gelir. VLC, çalma listesi özelliklerinin yanı sıra yerleşik bir ekolayzere sahip olduğu için müzik dinlemek için de harikadır.

VLC for Android
Kullanıcı Puanı: 4.1

Video Player All Format

InShot Inc., YouCut, Photo Editor Pro ve Screen Recorder dahil olmak üzere Android’de sosyal medya içerik küratörleri için en kullanışlı uygulamalardan bazılarını oluşturmasıyla tanınır. Geliştirici ayrıca daha önce XPlayer olarak bilinen Video Player All Format ile büyük bir sıçrama yaptı. Video Player All Format, çok sayıda video ve ses codec bileşenini oynatma yeteneğinin yanı sıra, Chromecast desteği ve çoklu görev için açılır bir pencerede videoları oynatma yeteneği gibi Android’e özgü özellikler de sunar. Medya kontrolleri, oynatma hızını ve yakınlaştırmayı değiştirme yeteneği ile artırılmıştır ve en önemlisi, videolarını gizli tutmak isteyen kullanıcılar, meraklı bakışları tamamen dışarıda tutmak için videolar ve albümler için şifreler ayarlayabilir.

Video Oynatıcısı Tüm Formatlar
Kullanıcı Puanı: 4.8

MX Player

Lisans sorunları, MX Player’ın DTS ve AC3 gibi codec bileşenlerini resmi olarak desteklemesini engellese de, hala en iyi yarışmacı olacak kadar benzersiz özellikler sunan güçlü bir medya oynatıcıdır. Çocukları tabletlerini ve telefonlarını kullanma eğiliminde olan ebeveynler, uygulamanın bir çocuk kilidi içerdiğini bilmekten memnun olacaktır. Bu, çocukların yanlışlıkla telefon görüşmesi yapmadan veya diğer uygulamalara atlamadan uygulama üzerinden video izleyebilmesini sağlar. Samsung Galaxy veya Google Pixel gibi yeterince güçlü bir telefona sahip olanlar için, donanım hızlandırma ve çok çekirdekli kod çözme, oynatmanın en zorlu dosyalar için bile sorunsuz bir deneyim olmasını sağlar. Uygulamanın açık kaynak yapısı nedeniyle, uygulamada yerleşik standart kodekler ihtiyaçlarınız için yeterli değilse, indirilebilir özel kodekler vardır.

MX Player
Kullanıcı Puanı: 4.4

Playit-All in One Video Player

Playit-All in One Video Player, çeşitli ses ve video codec bileşenlerini destekler. Ancak, Android kullanıcılarının kesinlikle keyif alacağı birçok başka kullanışlı özellik vardır. Bu, videoları doğrudan Facebook, Instagram, Dailymotion ve Vimeo’dan indirme özelliğini içerir. En sevdikleri müzik videosunu bir MP3’e dönüştürmek isteyen kullanıcılar, bunu bir uygulama içi dönüştürücü ile de kolayca yapabilir. Video veya müzik dosyalarını doğrudan diğer Android cihazlarla paylaşma özelliğini ekleyin ve Playit-All, kesinlikle dikkate alınması gereken bir video oynatıcı uygulamasıdır.

PLAYit-All in One Video Player
Kullanıcı Puanı: 4.6

aPlayer

aPlayer’ın öne çıkan özelliklerinden biri, Dolby Vision kullanan videoları oynatma yeteneğidir (bir dizi başka format arasında). Oynatıcı ayrıca tarayıcınızdan videoları algılayabilir ve oynatabilir. Ağ özellikleri söz konusu olduğunda, aPlayer videoları Chromecast, FireTV’ye yayınlayabilir ve FTP aracılığıyla diğer cihazlardan video oynatabilir. Uygulamanın kendisine gelince, hareket girişlerine ek olarak ekolayzırlardan oynatma hızı ayarlarına kadar çeşitli medya kontrolleri var. aPlayer ayrıca, telefonun kilidini açamayacak kadar dikkatinizin dağıldığı zamanlar için harika bir ekran kilidi ayarı da sunar.

aPlayer
Kullanıcı Puanı: 4.3

Video Player

Video Player, donanım hızlandırma yoluyla büyük miktarda video ve ses dosyasını işleyebilen bir uygulamadır ve altyazı desteği alırsınız. Altyazı desteği söz konusu olduğunda, Video Oynatıcı düzinelerce formatla uyumludur. Bununla birlikte, tüm medya ihtiyaçlarınız için bir oynatıcı kullanmak isterseniz, ses için sağlam bir ekolayzır da sunar. Bas güçlendirme, 3D yankı efektleri, görselleştirici ve on ses ön ayarı içeren beş bantlı bir ekolayzır var. Videolar için, diğer uygulamaları kullanırken içerik izlemek için bir açılır pencere aracı bile var.

Video oynatıcı
Kullanıcı Puanı: 4.1

Archos Video Player

Archos Video Player, bir mobil cihazın dahili deposundan, multimedya sunucusundan veya harici USB deposundan çeşitli formatları oynatabilir. Video dosyasına bağlı olarak, açıklamaların ve posterlerin otomatik olarak çevrimiçi olarak alınması da vardır. Medya tüketimini gizli tutmak isteyen kişiler için oynatma geçmişini kaydetmeyen özel bir mod da vardır. Ücretsiz bir reklam destekli uygulama olarak mevcut olmanın yanı sıra, daha da fazla özelliğin kilidini açan ve bu sinir bozucu reklamları kaldıran ücretli bir sürüm de var.

Archos Video Player Free
Kullanıcı Puanı: 3.9

BSPlayer

Listedeki bir başka reklam destekli oyuncu, BSPlayer’ın temel sürümünde takdir edilecek çok şey var. Temel düzeyde, diğer özelliklerin yanı sıra pil tüketimini azaltmaya yardımcı olmak için çok çekirdekli donanım hızlandırma desteği vardır. Parlaklığı, tonu, kontrastı ve doygunluğu değiştirmek için harika bir video içi özelleştirme aracı var. Bu, The Avengers: Endgame’in kendi monokrom versiyonunu izlemek istiyorsanız, bunu BSPlayer aracılığıyla yapmanızın mümkün olduğu anlamına gelir.

BSPlayer
Kullanıcı Puanı: 4.1

All Cast

Bu listedeki video oynatıcı uygulamalarının çoğu, Chromecast’ten oyun konsollarına kadar çeşitli cihazlarda içerik yayınlama özelliğine sahiptir. Tüm Oyuncular bunu yapabilir ve cihazlardan telefonlarına aktarılan içeriğe de sahip olabilir. Bu, telefonlarında veya tabletlerinde depolama alanı az olan kullanıcılara yardımcı olur. Mobil cihaz yayınlanırken reklamlar oynatılsa da, ücret karşılığında AllCast’ın premium sürümüne yükseltme olanağı vardır.

AllCast
Kullanıcı Puanı: 3.3

KMPlayer

VLC Player’a benzer şekilde, KMPlayer hem Windows hem de OSX için popüler bir alternatif video oynatıcı statüsünden yararlanmıştır. Android sürümü, çeşitli kodekler için destek ve çok daha fazlasıyla döküm desteği sunar. Buna, Google Drive ve Dropbox dahil olmak üzere bulut depolama uygulamalarından doğrudan akış dahildir. Ayrıca, KMPlex aracılığıyla, kullanıcıların video içeriği izlemeyi gerektiren görevler aracılığıyla uygulama içi para kazanmalarına olanak tanıyan bir oyunlaştırma özelliği de bulunmaktadır. Bir KMPlayer VIP yükseltmesi, uygulamanın görsellerini değiştirmek için video ve ses düzenleme, GIF oluşturma ve VIP temaları da içerir.

KMPlayer – Tüm Video Oynatıcı
Kullanıcı Puanı: 4.1

BubbleUPnP

BubbleUpnP, oyun konsolları, Chromecast ve Amazon Fire gibi düzinelerce cihaza yayın yapma yeteneği sağlamanın yanı sıra çeşitli codec bileşenleri için destek sunar. Uygulama aynı zamanda yüksek kaliteli müzik akışı hizmetleri Tidal ve Qobuz için kontrolü de destekler. Kullanıcılar, diğer cihazlardan mobil cihazlarına akış yapmak için BubbleUpnP’yi de kullanabilir. Günün saatine bağlı olarak, karanlık ve aydınlık temalar da vardır.

BubbleUPnP for DLNA/Chromecast
Kullanıcı Puanı: 4.1

Video oynatıcılarda dikkat edilmesi gerekenler

Hangi video oynatıcının geldiğine karar vermek, çeşitli hususlarla birlikte gelir. En bariz olanı, kişinin medya içeriğini nasıl tüketmeyi planladığıdır. Bundan sonra, bir kişinin ücretsiz, reklam tabanlı veya ücretli bir video oynatıcı uygulaması isteyip istemediği göz önünde bulundurulması gereken bir sonraki şeydir. Birinin cihazına veya cihazından yayın yapma, bulut depolama alanından akış ve çeşitli altyazı biçimleri gibi uygulamaya özgü özellikler, bu kontrol listesinde bir sonraki olmalıdır.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz