Ana SayfaİncelemeAndroid için en iyi VPN uygulamaları

Android için en iyi VPN uygulamaları

2021 yılında en çok ihtiyaç duyulan uygulamalar arasında VPN servisleri geliyor. Bu yüzden sizler için en iyi VPN uygulamalarını listeledik!

-

Samsung Galaxy S21 5G İnceleme

Samsung'un 2021'de çıkan S21 serisinin ilk telefonu olan Galaxy S21, en uygun konumda, daha kompakt ama daha büyük kardeşleri...

Virtual Private Network olarak bilinen Sanal Özel Ağ (VPN), internet kullanıcısı olarak emrinizde olan çok önemli bir araçtır. Adından da anlaşılacağı gibi, VPN kelimenin tam anlamıyla web’e özel olarak göz atmak için kullanabileceğiniz sanal bir ağdır. Güvenli olmayan ve halka açık WiFi ağına bağlanmanız gerektiğinde veya izlerinizi gizlemek istediğinizde bu yararlı olabilir.

Sürekli olarak kullandığımız Android telefonlarımızda nereye gidersek gidelim, internetimiz aktif bir şekilde hareket etmekteyiz. Kendi internet paketimiz bittiğinde, oturduğumuz kafeden yada gittiğimi AVM’den ücretsiz internete hemen bağlanırız. Peki bu internet ne kadar güvenli?

Bunlara ek olarak aynı zamanda hem bilgisayardan hem de akıllı telefonunuzdan internette gezindiğinizde birçok sitenin bakanlıklarca erişime engellendiğini görebilirsiniz. Bunları açmak aslında oldukça basittir. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok VPN uygulaması Play Store’da hali hazırda var. Bu kadar çok seçeneğin arasında sizlere en iyi VPN uygulamalarını listeledik. Dilediğinizi indirebilir ve anında kullanabilirsiniz.

Bir mobil VPN’de nelere bakmalıyım?

VPN’lerin nasıl çalıştığına aşina değilseniz, yeni başlayanlar için VPN kılavuzumuzu okumanızı öneririz. Bu kılavuz size bilmeniz gereken her şeyi anlatır, bölünmüş tünelleme ve kapatma anahtarları gibi terimleri açıklar ve OpenVPN, WireGuard ve ikev2 dahil olmak üzere VPN protokollerinin bir dökümünü sağlar.

Her VPN sağlayıcısının satış noktaları vardır. Bazıları daha yüksek hızlar sunarken, diğerleri daha fazla sunucu konumuna sahiptir. Ne istediğinizi bilmek, en iyi mobil VPN uygulamasını bulmanın anahtarıdır. Örneğin, çok seyahat ettiğinizi ancak internet hızı konusunda endişelenmediğinizi varsayalım. Bu durumda, güvenli olmayan genel Wi-Fi ağlarına yanlışlıkla erişirseniz, tutarlı bir VPN bağlantısı için en fazla sunucu konumunu sunan bir VPN ve bir acil durum anahtarı isteyeceksiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer kritik nokta, tek bir aboneliğin kaç cihazı desteklediğidir. Çoğu VPN aboneliği, birden çok cihazda eşzamanlı bağlantılar sunar. Bu, tek bir abonelikle Android, iOS, Mac ve Windows’un yanı sıra Chrome gibi tarayıcılarda ve yönlendiricinizde güvenliğinizi artırabileceğiniz anlamına gelir. Çoğumuzun birden çok cihazı olduğundan, çoğu VPN bu özelliği sunar. Bu sadece kaç tane olduğu sorusu. Hatta bazıları sınırsız cihaz sunar.

Bölünmüş tünelleme, bazı uygulamaları bir VPN üzerinden yönlendirmenize izin verirken diğerlerinin doğrudan internete erişmesine izin verir. Bulunduğunuz yerde bant genişliği ile mücadele ediyorsanız bu kullanışlıdır. VPN’lerin gizliliğin ötesinde başka bir kullanımı daha vardır. Bağlantınızı farklı sunucular üzerinden yönlendirerek, Netflix, Hulu, Disney+ ve Amazon Prime Video gibi akış hizmetlerini kandırarak başka bir yerde bulunduğunuzu düşünerek farklı içeriklere erişmenizi sağlayabilirsiniz. Bu senaryoda, en fazla bant genişliğine sahip en hızlı VPN’leri arayın.

Düzenli olarak içerik torrent kullanıyorsanız, bir VPN yüklemiş olabilirsiniz. Bilinmeyen kaynaklardan dosya yüklerken, gizliliğiniz etkin bir VPN olmadan pencereden dışarı çıkar. Bu senaryoda, P2P paylaşımı için optimize edilmiş en iyi gizliliğe sahip bir VPN isteyeceksiniz. En iyi VPN’ler, mobil bağlantınızı herhangi bir cihazda güvende tutmak için bir Android ve iOS uygulaması sunar.

En İyi Android VPN Uygulamaları

1. Betternet VPN

Betternet çok iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir VPN uygulamasıdır. Bu yüzden Android için en iyi Sanal Özel Ağ olarak seçilmesini sağlar. Betternet’in uygulama ile nasıl para kazandıkları konusunda ne kadar şeffaf olduklarını kullanıma ilk başladığınız andan itibaren seveceksiniz.

Ücretsiz sürümde video reklamlar kullanılıyor, ancak bunları ayda yaklaşık 5 ABD doları karşılığında kaldırabilirsiniz. Fakat reklamlı sürümünün bile oldukça hızlı bir internet bağlantısı olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bir tuşla bir VPN’e bağlanabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

2. ExpressVPN 

ExpressVPN, VPN dünyasında en güvenilir isimlerden biridir. Uygulama, çoğu Sanal Özel Ağ servisinden, SSL güvenliğinden, 256 bit şifrelemeden ve sınırsız bant genişliğinden daha yüksek hız sunar.

Ücretli olarak satın almanız gerekmektedir. Çünkü tüm bu harika özelliklerin bir bedeli vardır. Kısacası ücretsiz bir seçenek yok, ancak ayda yaklaşık 7 dolar karşılığında mükemmel hizmet alıyorsunuz. Son zamanlarda 7 günlük deneme sürümü kampanyaları bulunmakta, fırsattan yararlanmanın tam zamanı olabilir.

3. Hideman VPN

Hideman VPN ücretsiz ve ücretli sürümleri ile başka bir uygulamadır. Ücretsiz sürümde daha az sayıda sunucu, 2 GB veri sınırı ve 512 kbit/s civarında bir hız var.

Kayıtlar, ücretsiz kullanıcılar için 4 gün sonra silinir. Ayda yaklaşık 3 ABD doları karşılığında hiçbir kısıtlama, daha fazla sunucu ve günlük kaydı almazsınız. Bu sayede daha üst düzey bir güvenliğe sahip olursunuz.

4. OpenVPN Connect 

Android hayranları OpenVPN Connect’i çok sevmeli çünkü birkaç Açık Kaynak Kodlu uygulama seçeneğinden biri. Bunun dezavantajı, kullanıcının tarafında biraz daha kurulum gerektirmesidir.

Bu sizi rahatsız etmeyen bir şeyse, bu uygulamanın harika özellikleri var ve tamamen ücretsiz. PolarSSL, .ovpn profil içe aktarma ve birçok gelişmiş ayara sahiptir. İnternet üzerinden aratıp “.ovpn” uzantılı daha hızlı ayarlara da sahip olmanız mümkündür.

5. Proton VPN

Proton VPN’in bu tür uygulamalar arasında çok nadir görülen bir özelliği bulunmaktadır. Buna çok sevineceksiniz, çünku uygulama hem ücretsizdir hem de can sıkıcı reklamı yoktur.

Her nasılsa, hala sınırsız ve çeşitli ülkelerde sunucular, kayıt ve oldukça iyi hızlar sunuyor. Tor’u bile destekliyor. Bu uygulama çok iyi tasarlanmış ve aynı zamanda kullanımı kolaydır. Muhtemelen bu liste içerisinde en cazibeli ve makul olan uygulama olduğu kesindir.

6. SurfEasy VPN

Opera tarayıcı markasının adı altında, tamamen ücretsiz olan popüler bir Sanal Özel Ağ vardı. 2018’de Play Store’dan kaldırıldı, ancak SurfEasy aynı geliştirici tarafından yapıldı.

Uygulamanın 28 ülkede 500 sunucusu var ve kayıt politikası yok. Ücretsiz sürüm sadece 500 MB bir hediye paketini içerse de, ayda 3 dolara sınırsız bir internet erişimi elde edebilirsiniz.

7. TunnelBear VPN

TunnelBeat bu listedeki en sevimli uygulama olabilir. Oynayan bir ayı simgesinin sizi aldatmasına izin vermeyin, bu uygulama birçok güçlü özelliğe sahiptir.

Ücretsiz sürüm, internette gezinmeniz için size 500 MB veri verecektir. Sınırsız için ayda 10 dolar ya da bir yıl için 60 dolar ödemeyi seçebilirsiniz ki bu da fiyatın yarısı kadardır.

8. NordVPN

Mobil cihazları için en değerli VPN’i isteyenler için, NordVPN sizin bağlantı noktanızdır. İki yıllık planları için ayda 3,49 dolarla, daha değerli bir VPN bulmakta zorlanacaksınız. Ancak çok sayıda daha ucuz VPN olmasına rağmen, NordVPN özellikler ve maliyet arasında en iyi seçenekler arasında yer alır.

NordVPN, kullanıcılara bir Çift VPN hizmeti sunar. Bu, trafiğinizi iki VPN sunucusu üzerinden yönlendirerek göz atmanıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Harika bir otomatik bağlanma özelliğine sahiptir, bu nedenle yeni bir ağa bağlandığınızda korunursunuz. Ayrıca ek avantajlar sunar. Dark Web Monitor, kimlik bilgileriniz çevrimiçi olarak açığa çıkarsa sizi uyarır ve uygulama aracılığıyla 7/24 müşteri desteğine erişilebilir.

NordVPN Panama’da yerleşiktir ve işletilmektedir. Panama’nın veri saklama yasası yoktur, bu nedenle veri günlüklerini tutmak için NordVPN gerekli değildir. Şirket, verilerinizin hiçbirini saklamadığını belirtiyor.

9. Surfshark

Bu listedeki en ucuz VPN olan Surfshark, özellikler konusunda gevşek değil. Bu listede bir hesap için maksimum bağlı cihaz sayısını sınırlamayan tek cihazdır, yani tüm aileniz korunabilir.

Surfshark, ağabeyleri gibi bir öldürme anahtarını entegre eder ve 3.200’den fazla sunucuya sahiptir. Surfshark, VPN hizmetinin ötesinde bir dizi eklenti sunar. Bunlar, bir veri ihlalinden etkilenip etkilenmediğinizi kontrol etmek için bir reklam engelleyici, özel bir arama motoru ve bir web monitörü içerir.

10. Google One

Google One, 5 TB ve üzeri aylık planlarına abone olan kişiler ile Pixel 7 ve Pixel 7 Pro sahipleri için ücretsiz bir VPN sunar. Kullanımı hızlı ve kolaydır ve Google One uygulaması üzerinden nasıl VPN kurulacağına ilişkin bir kılavuzumuz vardır. Tek bir yakalama var: Tüm verileriniz Google’dan geçiyor. Verilerinize bakmamak ve paylaşmamak için Google’a (geliri kısmen reklamcılığa dayanan bir şirket) güvenmelisiniz. Ancak bağımsız bir denetime göre Google kurallara uyuyor.

Google One’ın VPN’i minimum sayıda özellik sunar. VPN sunucusu konumunuzu ve birkaç ekstra gizlilik aracını ayarlamanın bir yolu yoktur. Bununla birlikte, ani bağlantı kesilmeleri için bir kapatma anahtarı ve Android’in Hızlı Ayarlar araç çubuğuyla entegrasyon, göz atmanızı güvenli hale getirmenin basit bir yolunu sağlar. Çalışan sade bir VPN istiyorsanız ideal bir seçimdir.

Google, Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşiktir. Bazıları, Vatanseverlik Yasası gibi yasalar hükümetin web geçmişi ve tarama verilerini toplamasına izin verdiği için Google One’ın VPN’inin tamamen güvenilir olamayacağına inanıyor.

Sizin için doğru olan VPN’i seçin

Bu seçeneklerden hiçbiri sizin için doğru görünmüyorsa, kendi VPN’inizi oluşturabilirsiniz. Denemek isterseniz, 30 dakikadan daha kısa sürede kendi kendine barındırılan bir VPN oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde, yukarıdaki seçeneklerden birine bağlı kalmak en iyisi olabilir.

-- Reklam --

İnceleme yap

Batarya Ömrü
Ekran
Kamera
Performans
Tasarım

Kullanıcı İncelemeleri (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok.
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz