Ana SayfaİpucuAndroid telefonunuzda hızlı bir şekilde alarm nasıl kurulur?

Android telefonunuzda hızlı bir şekilde alarm nasıl kurulur?

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Erken kalkanların, çalışanların ve rutin aşıkların ortak noktası nedir? Hepsi iyi bir çalar saatin değerini biliyor. Bir alarma ihtiyacınız olursa, birkaç Android uygulaması size yardımcı olabilir. 2021’de bir milyar indirmeyi kutlayan Android’in varsayılan uygulaması Clock’tan başkasına bakmayın.

Saat’i kullanarak alarmınızı özelleştirmek kolaydır. En iyi akıllı saatlerin çoğu, alarmı bileğinizden çalarak yardımcı olabilir. Daha spesifik bir şeye ihtiyacınız varsa, alternatif bir uygulama ilginizi çekebilir. Uzatmadan konuya girelim; zaman çok önemlidir!

Saat kullanarak bir alarm nasıl kurulur

Saat, Android cihazlarda önceden yüklenmiş olarak gelir ve birkaç şık özellik sunar. Bunlar, herhangi bir saat diliminden saat gösterimi, kronometre ve zamanlayıcı seçeneklerinin yanı sıra bir uyku rutini yardımcısını içerir. Aynı zamanda şık bir alarm aracına da ev sahipliği yapar.

Android’in varsayılan uygulamasını kullanarak bir alarm ayarlamak için şu adımları izleyin:

 1. Saat uygulamasını açın.
 2. Sol alt köşedeki Alarm’a dokunun.
 3. Alt kısımdaki + düğmesine dokunun.
 4. İstediğiniz alarm saatini seçin, ardından Tamam’a dokunun.

Tebrikler, bir alarm kurdunuz! Şimdilik, varsayılan ayarlar kullanılarak yalnızca bir kez etkinleştirilir. Alarmları ayarladıktan sonra istediğiniz zaman özelleştirebilirsiniz.

Saat’te mevcut bir alarm nasıl özelleştirilir

Saatin alarm özelleştirmesi basit ama etkilidir. En sevdiğiniz şarkıyı alarm sesi olarak kullanabilir veya diğer yararlı seçeneklerin yanı sıra haftanın ilerleyen günleri için planlayabilirsiniz.

 1. Saat uygulamasını açın ve alarm sayfasını açmak için sol alt köşedeki Alarm’a dokunun.
 2. Sol tarafta önceden ayarlanan alarm saatine dokunun ve gerektiği gibi ayarlayın.
 3. Alarmı açıp kapatmak için ayarlanan saatin karşısındaki oval düğmeye dokunun.
 4. Açılır menüyü açmak ve kapatmak için sağ üst köşedeki aşağı/yukarı oka dokunun.
 5. Alarma bir ad vermek için Etiket ekle’ye, ardından kaydetmek için Tamam’a dokunun.
 6. Alarmı programlamak istediğiniz haftanın günlerini seçin.
 7. Alarm sesi seçeneklerini açmak için zil simgesine dokunun.
 8. Saat seçeneklerinden, seslerinizden veya diğer uyumlu uygulamalardan (örneğin, Spotify, YouTube Music veya Pandora) alarm sesini seçin.
 9. Daha fazla uygulama veya Yardım almak için sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 10. Alarm titreşimini değiştirmek için Titreşim’e dokunun.
 11. Google Asistan seçeneklerini açmak için Google Asistan Rutini’ne dokunun.
 12. Çeşitli Google Asistan işlemleri arasından seçim yapın (daha fazla seçenek görmek için + İşlem ekle’ye dokunun), ardından Kaydet’e dokunun.
 13. Etkinlik kontrolleri veya Yardım almak için üçlü noktalara dokunun.
 14. Alarmı kalıcı olarak silmek için Sil’e dokunun.

Artık alarmınızı doğru zamanda doğru şekilde çalacak şekilde ayarladınız. Hala memnun değilseniz, diğer alarm uygulamalarından bazılarına göz atın.

Bazı alarm alternatifleri nelerdir?

Varsayılan arayüzü beğenmemiş olabilirsiniz veya daha spesifik özellikler arıyor olabilirsiniz. Birçok alternatif seçenek var. Play Store’daki alarm uygulamalarının birçoğu Saat ile aynı kutuları işaretler ve bazıları uyku takibinden rutin planlamaya kadar değişen ek özellikleri destekler. Özellikle, birkaç yerel uygulama daha bütünsel bir araç oluşturmayı amaçlar. İhtiyacınız olan her şeyi yapabilen bir dijital alarm kurulumunu hak ediyorsunuz.

Standart bir alarm kullanmak istiyorsanız

Saat, saf alarm araçları söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden biridir. Yine de, bazı üçüncü taraf seçenekleri de işi yapabilir. Çoğu uygulama, benzersiz tasarımlar ve yaratıcı alarm stratejileri için çabalarken, Saat ile aynı temel özelliklere sahiptir.

Play Store’da Alarm arayın ve aramanızı başlatmak için Saat’i geçin. Görüntülenen uygulamalardan bazıları uyandırma görevleri gibi özelliklere sahipken diğerleri daha çok görsel özelleştirmeye odaklanır. Üçüncü taraf alarm araçlarının çoğu ücretli premium sürümlere sahiptir ve ek izinler gerektirir.

Günlük rutinler için alarmlar ne olacak?

Günlük rutinlere yönelik özelliklere ihtiyacınız varsa, şanslısınız. Çeşitli uygulamalar, önemli kişisel alışkanlıklarınızı düzenlemenize ve yönlendirmenize yardımcı olabilir. Google Asistan ve Google Görevler, Saat ile entegre olan harika yerel araçlardır. Bazı iyi üçüncü taraf seçenekleri olsa da, Asistan, benzersiz şekilde yardımcı olan Asistan Rutinleri bileşeni nedeniyle en parlak olanı parlar.

Bu özellik, planlanmış rejimleri başlatmanızı ve tamamlamanızı ister ve gerektiğinde size yol gösterir. Hangi alarm aracını seçerseniz seçin, Google Asistan Rutinlerini nasıl kullanacağınızı bilmek muhtemelen iyi bir karardır. En önemlisi, Asistan’ın tüm araç kutusu için ödeme yapmak zorunda kalmamanızdır.

Uyku için alarmlar

Clock’un yatma zamanı rutin asistanı fena değil ama altın standart da değil. Diğer araçlar genellikle uyku döngülerinizi izler ve bazıları sizi uyandırmak için mükemmel anı bekler. Bu alternatif araçların çoğu, aylık abonelik veya bir kerelik satın alma gerektirir.

Google Fit ve Google Nest Hub (2. Nesil), eksiksiz bir uyku izleme sistemi olarak birlikte çalışabilir. Nest Hub, alarm ve uyku izleme özellikleri içerirken, Google Fit daha ayrıntılı uyku analizi sağlar. Ana dezavantajı, Nest Hub’ın alarmının sizi daha hafif uyku döngüleri sırasında uyandırmaması.

Kronik bir alarm erteleyiciyseniz, Play Store’da akıllı alarmlar sunan üçüncü taraf uyku izleyicilerinin derin listesini keşfetmek isteyebilirsiniz. Birçok üçüncü taraf seçeneği, ücretsiz sınırlı sürümler sunar ve birçoğu Google Fit ile eşleştirilebilir.

Alarmları kolaylıkla ayarlayın

Bir dahaki sefere zamana duyarlı bir sorunla karşılaştığınızda paniğe kapılmanıza gerek kalmayacak. Telefonunuzu veya en yakın Android cihazını almanız yeterlidir.

Kullanmayı düşünüyorsanız, Google Asistan‘ı tanıyabilirsiniz. Akıllı cihazların mümkün kıldığı birçok özelliği araştırmak asla kötü bir fikir değildir.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz